4 + 1 novinek na českých sjezdovkách

1. Každoroční zdražování jev plném proudu.

A začínáme trochu zostra. Vlekaři inflaci vnímají zřejmě intenzivním způsobem. Permanentky se tuto zimu zdražují přibližně o 5 %. Znamená to, že lyžařské zájezdy 2013 nás vyjdou zase na víc peněz, pokud do té doby nenastane konec světa.

2. Malé děti vám ušetří.

Na druhou stranu vás dovolená nebude stát o tolik víc, pokud s sebou berete i svoje ratolesti. Některá střediska dokonce nabízejí skipas pro děti předškolního věku zdarma. Za všechny lze uvést bezplatné dětské lyžování v Malé Morávce nebo třeba na Klínovci.

3. Na Moravě přibudou skibusy.

Mezi lyžaři na Moravě patří k nejoblíbenějším areálům Razula u Velkých Karlovic. Proto se tu chystá na den svatého Štěpána provoz nových skibusů, které budou putovat vždy právě z Ostravy do ski areálu Razula. Provoz potrvá do začátku března.

4. Vylepšení čeká i Harrachov, Jánské Lázně a Ještěd.

Dobrou zprávou je, že i další lyžařské areály se pokouší svoje služby zlepšovat. Harrachov vsadil na dokonalejší zasněžovací systém, Jánské Lázně rozšířily parkovací místa dokonce pro 120 aut. Oblíbený Ještěd nabídne nové úschovny a samozřejmě skibusy.

5. Co takhle balíčkové skipasy?

Nebojte se využít třeba jen čtyři nebo dokonce tři dny z pěti dní platnosti permanentky. Vždyť lyžařské zájezdy nemusí být jen čistě o sjezdovkách. Udělejte si program podle sebe a jděte se třeba projít stezkou do lesa. Využijte možnosti balíčkových skipasů.
(Visited 4 times, 1 visits today)