Romantika a sportovní aktivity. Takový je advent na Achensee

Romantika a sportovní aktivity. Takový je advent na Achensee

Zdroj: www.achensee.com

Chcete-li vyměnit hektické předvánoční šílenství za chvilky klidu protkané zimními aktivitami, vydejte se na Achensee. U největšího tyrolského jezera si užijete romantický advent i sportovní výkony.

Vodní plocha, která se rozprostírá ve výšce 930 metrů nad mořem jako fjord mezi pohořím Rofan a Karwendel, nadchne každého milovníka sněhobílých radovánek. Kolem jezera totiž leží pět středisek (Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg, Wiesing), které poskytují nepřebernou zábavu. Svoje tělo tak hned po příjezdu rozhýbete v běžeckých stopách. Těch se tu line kolem dvě stě kilometrů a nabízí trasy různých stupňů obtížnosti.

Dostatek tratí pro běžky i sjezdovky

Jste-li příznivci „svištivých prkének“, rozhodně si uprostřed Alp přijdete na své. Padesát tři kilometrů rozmanitých sjezdovek zvládnou dospělí i děti. Pro ně jsou v údolí připravené lyžařské školy a poté co si nejmenší hosté nacvičí své první obloučky, můžou vyjet s rodiči vlekem na široké pláně. Unaveným lyžařům pak poskytnou útočiště horské chaty a navíc připraví skvělé občerstvení v podobě vynikajících tyrolských specialit.

Die perfekte Spur zum Start in die Langlaufsaison am Achensee – Tirols Sport & Vital Park … 😍❄️Seid ihr schon unterwegs?!

Zveřejnil(a) Achensee – Tirols Sport & Vital Park dne 2. prosinec 2017

Pokud raději obdivujete zasněnou krajinu pěšky, vyšlápněte si na upravené turistické stezky. Přidáte-li do kroku, v okolí Achensee nachodíte až sto padesát kilometrů. Romantické trasy vás rovněž zavedou do údolí národního parku Karwendel, kde se prohánějí kamzíci a létají skalní orlové. Až ucítíte bolesti nohou, nasedněte na sáňky a vraťte se znovu do dětských let. Vlek v Achenkirch nebo Rodlexpress v Pertisau vás pohodlně vyveze na sáňkařské trasy, na nichž dostanete krátké školení, jak ovládat rohačky na bílých svazích.

Předvánoční pohoda na parníku

Jezero Achensee má vynikající kvalitu vody. Když se tedy nalodíte na palubu MS Stadt Innsbruck, uvidíte nejen deset metrů pod hladinu, ale i plovoucí adventní trh. Vánoční výzdobu udělala samotná kapitánka Daniela Neuhauser a spolu s posádkou vás pohostí nadýchanými koláčky, kořeněným svařákem a sladkým punčem.

Zdroj: www.achensee.com

Silvestrovské plavání pro polárníky

Poslední den v roce zaplní sto třicet tři metrů hluboké jezero otužilci. Start letošního sedmnáctého ročníku začíná 31. prosince v poledne na promenádě před hotelem Post v Pertisau. Pokud by jste se chtěli zúčastnit, musíte uplavat padesát metrů v ledové vodě (má sotva 4 °C) a v polovině trasy zdolat čtyři metry vysokou ledovou kru.

Přírodní medikament

Nedaleko jezera Achensee se těží kamenný olej, který je hitem v místních alpských lázních. Obsahuje totiž velké množství organicky vázané síry, pronikající přímo do chrupavek. Tím usnadňuje mobilitu kloubů a pomáhá léčit záněty pohybového aparátu. Tmavá, hustá tekutina vzhledem připomínající jitrocelový sirup, rovněž skvěle prohřívá prochladlé svaly po outdoorových aktivitách.

Text: Pavla Apostolaki