Aktuální report: Hintertux nabízí famózní podmínky

Ledovec Hintertux je častým podzimním cílem mnohých Čechů. Díky své poloze, sněhovým podmínkám, vzdálenosti i velikosti. Zvláště okolo 17. listopadu to v Zillertalu vypadá jako na Staroměstském náměstí během rozsvěcení vánočního stromku. Na začátku prosince ale byly svahy již poloprázdné a sníh? No pohádka.

Sněhové podmínky a počasí

Na Hintertuxu leží momentálně okolo 150 cm prachového sněhu. Během naší návštěvy počasí vystřídalo snad všechny své tváře: bylo jasno i mlha, sněžilo i foukal vítr. Ne nijak silný, ale v kombinaci s mrazy okolo -15 °C stačí i malý vánek k tomu, abyste ho dost silně pocítili. Díky tomu, že počasí je v těchto dnech dosti nestabilní, doporučujeme spíše širší lyže – pravděpodobnost, že si zajezdíte v prašanu, je o dost větší, než že narazíte na tvrdou pistu. Přesněji. Na tu zcela jistě nenarazíte.

Co se týká počtu lyžařů, front, je to jednoduché. Nejsou. Dole na parkovišti není fronta vůbec, v prvním patře (Sommerberg) nejsou také a ani Fernerhaus vás zalidněností nepřekvapí. Nová kabinka Gefrorene Wand i funitel Gletcherbus 3 jezdí poloprázdné, pár minut se v určitých časech tradičně zdržíte na kotvách Kaserer, ale je to do pěti minut. Když se ještě vrátím k nové kabině Gefrorene Wand, patrně nejočekávanější novince na Tuxu v letošním roce, tak ta naprosto kopíruje trasu staré sedačky, jen končí o pár desítek metrů výš. Měla by mít vyhřívaná sedadla, ta ale během naší návštěvy nehřála. Jinak příjemná změna oproti stařičké sedačce, ale díky kapacitě vedlejšího Gletcherbusu ji pravděpodobně moc nevyužijete. 

 A co vy? Už jste byli někde lyžovat? Nebo se chystáte. Napište nám o tom do diskuze.

O ledovci Hintertux jsme také psali:

(Visited 4 times, 1 visits today)