Aleš Máslo novým sportovním ředitelem Úseku běžeckých disciplín

Aleš Máslo novým sportovním ředitelem Úseku běžeckých disciplín

„Je to změna, kterou jsem veřejně deklaroval už před svým zvolením do funkce,“ řekl předseda Úseku běžeckých disciplín SLČR Pavel Benc a dodal: „Čestmír Skrbek byl na postu sportovního ředitele už dlouho a cítil jsem, že by běžecký úsek potřeboval nové impulsy. V každém případě bych chtěl Čestmírovi poděkovat za všechnu odvedenou práci,“ dodal Benc. 

„Aleše Másla jsem jako nového sportovního ředitele Radě navrhl, protože mne přesvědčil o svých manažerských zkušenostech a má k běžeckému lyžování dlouhodobý kladný vztah,“ vysvětlil Benc důvody, proč vybral právě Másla.

Aleš Máslo byl vrcholovým běžcem na lyžích do juniorské kategorie. Závodní lyžování opustil v průběhu studií na Technické univerzitě v Liberci. Po vysoké škole však na své závodnické zkušenosti navázal prací v organizačním týmu, který v Liberci každoročně připravoval lyžařské světové poháry. Do svého jmenování pracoval na manažerských postech ve firmách zabývajících se výživou sportovců a sportovní výživou, díky čemuž zůstal v kontaktu i s během na lyžích. 

Nový sportovní ředitel Aleš Máslo ke svému zvolení uvedl: „Radě úseku jsem v Novém Městě na Moravě předložil koncepci, kterou by se mělo české lyžování v dalších letech ubírat. A byť se nehlasovalo o této koncepční vizi, ale o změně na postu sportovního ředitele, své zvolení vnímám i jako pozitivní vyjádření většiny členů Rady k této vizi.“ 

A jaké nové kroky tedy sportovního ředitele v nejbližších měsících čekají? „Mezi prioritní úkoly sportovního ředitele v následujících měsících bude patřit úspěšné dokončení rozjeté sezony, jejímž vrcholem bude únorové mistrovství světa ve švédském Falunu. Stejně důležitá je však i pomoc lyžařským klubům například v práci s mládeží, celkový důraz na zatraktivnění běžeckého lyžování a práce na propojení všech aktivit, které se celoročně v běžeckém lyžování dějí,“ naznačil svá očekávání Pavel Benc. 

„České lyžování má velmi bohatou a plodnou historii. Máme mnoho medailistů z vrcholových akcí, zkušených trenérů i servismanů. V ČR žijí tisíce milovníků běžek všech věkových kategorií, těch nejmenších nevyjímaje. Byla by velká škoda tento potenciál nevyužít a nepřetavit jej v navrácení mistrů světa nebo olympijských vítězů zpět do ČR,“ prozradil svůj dlouhodobý cíl nový sportovní ředitel ÚBD Aleš Máslo.