Andrea Zemanová excelovala ve skicrossu!

Členku českého reprezentačního výběru alpských disciplín, lákalo vyzkoušet si skikros už dříve. V aktuálním žebříčku národních kritérií alpských disciplín pro nominaci na ZOH se nyní pohybuje kolem desátého místa (kvóta je zatím sedm, možná osm) a prosadit se výš bude pro ni těžké. Andrea stále patří do skupiny mladých nadějných českých závodnic, které se derou nahoru žebříčky a výsledky, vážné zranění kolene v minulé sezóně ji ale hodně přibrzdilo. A protože účast na olympiádě v Soči je pro ni velkou motivací, zkouší jinou cestu: „Skikrosu se věnovat chci, baví mě a je tam větší šance se prosadit. Tak uvidíme, jak mi to půjde dál a jak to půjde zkombinovat s alpským lyžováním. Nominovat se na ZOH ještě můžu a budu se o to pokoušet v následujících Světových pohárech do uzavření nominací,“ říká Andrea Zemanová.

Jak tedy probíhala její evropská skikrosová premiéra? „Zrušili čtvrtečního Evropský pohár kvůli počasí, tam jsem chtěla původně startovat, a to mě trochu naštvalo. Chtěla jsem si zazávodit, získat zkušenosti a využít další šanci si sjet fisové body, abych mohla startovat ve Světovém poháru. Nakonec mi však stačil jen jeden závod a to páteční Národní mistrovství Rakouska, kde jsem obsadila 2. místo a sjela si 288 fisových bodů. Z kvalifikace jsem postoupila ze 3. místa a pak už jsem bez obtíží postupovala z prvních míst. Ve finálové jízdě jsem se držela od první a rozhodující zatáčky na druhém místě, Rakušanku Katrin Ofnerovou jsem sice dojížděla, ale trať byla dost úzká na předjíždění, tak se mi to nepovedlo. Dopadlo to nad mé očekávání. Přeci jen to byly teprve mé druhé závody ve skikrosu v kariéře,“ popsala Andrea svůj souboj o konečné druhé místo. „Když jsem pak na fisových stránkách viděla, že jsem dokázala porazit TOP svěťákový holky, skoro jsem ani nevěřila. Určitě mi také pomohlo pár tréninků s českým skikrosovým týmem a cenné rady od Tomáše Krause,“ dodala nadšení ze svého výsledku.

V aktuálním FIS Points listu disciplíny je Andrea mezi Češkami sice až šestá, ale její bodový výsledek s pořadím v další listině řádně zamává. Po tomto výsledku určitě začneme vývoj na skikrosové scéně více sledovat.

(Visited 5 times, 1 visits today)