Bank bodoval i v GS, forma se vrací!

V americkém Beaver Creek se Ondřeji Bankoviletos ve Světovém poháru dařilo. V neděli dokázal v nepříznivémpočasí vybojovat 25. místo v obřím slalomu. Celému startovnímu poli jakoobvykle ujel fenomenální Ted Ligety, který už v prvním kole získal vícenež vteřinový náskok na druhého, ale také velmi rychlého, Bodeho Millera. Za nímse pak v další vteřině seřadilo ještě pět dalších závodníků.

Zbytek postupujících (24), včetně Ondřeje Banka,se pak vtěsnal do rozmezí jediné vteřiny a jedné setiny. "Je to tam hrozněnašlapaný, od osmého místa nás po prvním kole dělí jenom asi šest desetin,"konstatoval po prvním kole trenér Tomáš Bank. Ondřej postupoval s časem1:22.88 a na vedoucího Ligetyho ztrácel tři vteřiny. První kolo provázelykomplikace s počasím, které závodu příliš nepřálo. Sněžilo a objevovala sei mlha, start musel být odložen o půl hodiny oproti původnímu plánu.

"Bylo to nepříjemný. Čtyři čísla před Ondrou sev dolní části hodně zatáhlo, hustě sněžilo a nebylo vidět pod nohy,"popisoval trenér Tomáš Bank. Jeho bratr to ale zvládl výborně a byl z tohopostup do druhého kola obřího slalomu a nakonec i po skoro dvou letech světovébody v této disciplíně – naposledy Ondřej bodoval ve slovinskéKranjské Goře, kde bral v březnu 2011 senzační 13. místo. "To počasíčlověk nemůže řešit, je to tak nějak stejné pro všechny. Já jsem hlavně rád, žese začalo dařit, jedou mi lyže a hlavně ten sjezd byl velké povzbuzení. Je toodměna pro mě i pro všechny lidi, kteří mi pomáhají," nezapomíná Ondřej zmínitsvůj tým. V souvislosti se sjezdem si člověk v Bankově případě ihnedvybaví jediný závod – olympijskou kombinaci. "Samozřejmě je to velképovzbuzení, ale olympiáda je ještě hodně daleko," ví dobře česká lyžařskájednička.

Druhé kolo v Beaver Creek Ondřej zajel ve23. nejrychlejším čase a dokázal se tak ve výsledcích posunoutz průběžného 28. na konečné 25. místo. Tím si zajistil zisk šesti bodů dohodnocení Světového poháru. Základ úspěšné jízdy ve druhém kole položil meziprvním a druhým mezičasem, kde jel vůbec nejrychleji ze všech závodníků. "Jájsem totiž nahoře udělal ve druhém kole velkou chybu. Zařízla se mi tam lyže amusel jsem se vracet do stopy. Tam jsem hodně ztratil, tak jsem se naštval a chtěljsem to nějak dohnat," smál se Ondřej po závodě. A není divu, že se směje. Posezonách, kdy nemohl pořádně závodit a trénovat kvůli všemožným zdravotnímkomplikacím je to pro našeho elitního reprezentanta, opravdu hodně vítanázměna. Pomalu se vrací do formy, na jakou je zvyklý. A to je vzhledemk blížícím se olympijským hrám skvělá zpráva pro všechny české fanouškylyžování. Ondřej Bank také svým bodovaným umístěním zajistil pro české barvydruhé startovní místo na listině Světového poháru pro obří slalom, což jesamozřejmě skvělá zpráva. Praxe mezi elitními světovými sjezdaři není rozhodněnikdy dost.

(Visited 2 times, 1 visits today)