Bank bodoval ve sjezdu!

AleOndřejovi Bankovi se to opravdu podařilo. V té nejtěžší konkurencielitních sjezdařů a ve velmi náročných podmínkách si potřetí v kariéřepřipsal body ve sjezdu – tedy disciplíně, která je v českých podmínkáchasi nejnáročnější z hlediska podmínek k tréninku. "Máme samozřejměvelkou radost. Ondřej tam vzhledem k těm podmínkám i svému výkonuproskočil na poslední chvíli," popisoval z místa závodu Tomáš Bank.

Ondřejtotiž neměl ideální start. "Už na prvním mezičase, který je zhruba po šestisedmi vteřinách, ztrácel Ondra dvě desetiny navíc. To je na tak krátkém úsekuhrozně moc. Asi je to kvůli tomu operovanému ramenu. Ještě ho asi podvědoměšetří a do odpichů po startu nedává maximum. Ta počáteční rychlost pak musíchybět," tuší Tomáš Bank rezervy. Start sice Ondrovi nevyšel podle představ,výsledek v cíli byl ale výtečný.

Nadalších mezičasech se Ondra pohyboval od 45. do 35. místa. V posledníčásti před cílem mu ale sedlo všechno. Fantastickým zrychlením se na posledníchvíli dokázal dostat z 35. místa na konečné 30. V této části tratibyli jen dva sjezdaři rychlejší než český reprezentant – Ital Dominic Paris afenomenální Nor Axel Lund Svindal – oba elitní sjezdaři Světového poháru. Nacelkově nejrychlejšího Svindala ztratil Ondřej Bank v této části pouhých 8setin vteřiny. "Ondřej opravdu pro ten bod došel na poslední chvíli. Proskočiltakříkajíc skrz zavírající se dveře," usmíval se trenér Tomáš Bank.

Ondřejůvvýkon je vzhledem ke všem okolnostem opravdu obdivuhodný. Trénovat sjezd jev českých podmínkách neskutečně náročné. Chybí kopce potřebných parametrů,které by dokázaly adekvátně nahradit alpské svahy, na kterých se dlouhé anáročné sjezdy Světového poháru konají. Ondřej se v americkém Beaver Creektaké musel vypořádat se silnou vrstvou neustále padajícího čerstvého sněhu,který po celý závod zpomaloval závodníkům ideální stopu mezi brankami. Ondřejse do elitní třicítky dokázal vtěsnat s vysokým číslem 64. Nedokázal to užžádný závodník, který staroval po něm. Druhé nejvyšší startovní číslov elitní třicítce výsledkové listiny měl Rakušan Duerager se 48. Ten bylspolečně s Carlem Jankou (startovní číslo 37), Erikem Fischerem (s. č. 38)a právě naším Ondřejem Bankem jedinými závodníky mimo prvních třicetstartujících, kteří se prosadili na bodované příčky.

OndřejBank oproti původním plánům nyní nebude startovat v superG, které je naprogramu už v dnes v sobotu. "Raději si odpočineme a budeme sesoustředit na obří slalom. Ten jsme netrénovali už asi týden a to je strašněmoc. Takže teď všechno budeme směřovat k pondělnímu obřímu slalomu," má odalších plánech jasno trenér Tomáš Bank.

(Visited 3 times, 1 visits today)