Bankova olympiáda: samá překvapení

Od kombinace už uteklo pár dní, dostavuje se tedy potřebný nadhled. A s ním možná i určité uvolnění, které je tak potřebné pro dosažení kvalitních výsledků, jako je ten ze super G. Sám Bank už nyní říká, že je se svými výsledky na olympijských hrách vlastně spokojen. A také přidává zajímavé srovnání: "Deváté místo ze super G není lepším výsledkem než sedmá příčka v kombinaci." Hodně lidí má tendenci takto přemýšlet, myslí si, že v kombinaci má patřičnou váhu jen medaile. Tak to ale není. Prvních patnáct závodníků v kombinaci je nesmírně vyrovnaných. Všichni chtějí medaili, všichni věří, že na ni můžou dosáhnout. A všichni pro její získání udělali maximum. Bank skončil v polovině tohoto pomyslného zástupu adeptů na stupně vítězů.

Určitě se na výsledek z kombinace dá pořád dívat také takovou optikou, která odhalí, že kdyby Ondřej extrémně nepokazil slalom, medaili by získal. Sám říká: "Kdybych ten slalom zajel špatně, na bronz bych ještě dosáhl. Ale já ho zajel extrémně špatně. Takže jsem si to nezasloužil." A jak známo, kdyby neplatí. Takže proč se tím dál zabývat? Zamysleme se radši nad tímto: Bude-li český sjezdař na olympiádě či mistrovství světa končit v první desítce, ve Světovém poháru stabilně zhruba o deset míst hůř (to by možná odpovídalo výsledkům na MS či OH), budeme spokojeni?

Myslím, že budeme nadšeni!

PS: Ani jeden Bankův výsledek v Sochi nás zatím nenechal v klidu. Ještě se pojede slalom a hlavně obří slalom. Šance na dobrý výsledek v těchto disciplínách už není tak velká, ale Bany už je v klidu… Tak schválně, přípraví nám ještě jednu infarktovou podívanou?

(Visited 2 times, 1 visits today)