Bauer se před finišem posunul na páté místo

„Lukáš se snažil útočit, získal vteřiny. O páté místo pojede určitě a já jsem přesvědčen, že ho uhájí,“ hodnotí reprezentační kouč Miroslav Petrásek, který před startem Tour přesně takto konečný výsledek tipoval. 

„Musel by se stát malý sportovní zázrak, aby je dokázal dohnat. I Northug musí ještě o druhé místo bojovat. Ti dva (3. Hellner a 4. Kershaw) se mohou domluvit a spolupracovat jak proti němu, tak proti Lukášovi,“ odhaduje. 

„Martin (Jakš) zase odjel velice dobrý závod, pojede o první desítku a má šanci se do ní dostat. Podklad je tvrdej, měl by vydržet, takže bychom opět neměli mít problémy s lyžemi,“ dodal.
Vyhrál norský klasik Rönning, vedoucí Švýcar Cologna navýšil náskok na druhého Northuga. Mezi ženami srovnala Polka Kowalczyková vzájemné souboje s Norkou Björgenovou a vrátila se do čela.
„Hodně dlouho jsem po smolné etapě sbíral motivaci bojovat. Ale nejbližší, servismani i fanoušci mi pomohli. Kvůli nim jedu dál. Chci nejmíň dokázat, že nebýt pádu, mohl bych pomýšlet vysoko,“ říkal na svém twittru Bauer.

„Dnes se mi jelo dobře, chtěl jsem být hodně aktivní a útočit. Získal jsem 37 bonusových vteřin, to se povedlo. Poslední kopce jsem měl problémy se stoupáním a musel běhat do stromečku, to mě stálo hodně sil. Před finišem jsem ještě najížděl z prvního místa a propadl se a útočit se moc nedalo,“ popsal průběh. 

Ale neskrýval spokojenost, chválil servis. „Sníh byl umělý a hodně studený, agresivní, rychle se ojíždí vosk. Špatně se odhaduje. Martin (Jakš) se udržel, máme základ pro velmi slušné umístění. Cítím se docela v pohodě, těším se na neděli.“

Jak odhaduje vývoj? „Minuta a půl Kershawa a Hellnera je obrovský náskok, měla by jím dát jistotu. Budu doufat v excelentní výkon, zázrak, a pokusím se je sjet. Zítra chci mít nejrychlejší čas,“ nevzdává se.
Na závěr čeká všechny handicapová jízda na devět (muži), resp. sedm kilometrů (ženy) s tříkilometrovým výjezdem do sjezdovky Alpe di Cermis.
(Visited 4 times, 1 visits today)