BlackYak pluje proti proudu

BlackYak pluje proti proudu

Zdroj: insideoutdoor.com

Na asijském trhu už je jihokorejská značka BlackYak úspěšná. Teď se po více jak čtyřech desetiletích existence chystá dobýt Evropu. Kolekce speciálně navržená pro evropské trhy byla designována v Německu a její produkce byla následně svěřena týmu švýcarských odborníků s bohatými zkušenostmi z outdoorového průmyslu.

Přesto dokázala zaujmout některými novými přístupy v otázce materiálů i finálního vzhledu. Soudě podle vzorků oblečení předvedených na letošním ročníku prestižního mnichovského veletrhu ISPO není BlackYak na startu své evropské mise bez šancí.

Jakkoliv značka svým názvem odkazuje k divokým, respekt vzbuzujícím zvířatům, barevné provedení evropské kolekce BlackYak působí spíš uklidňujícím způsobem. Často se opakuje mix černé, hnědé, žluté a červené barvy v podzimních tónech, střihy jsou tvořeny s velkým důrazem na vysokou funkčnost a pohodlí při intenzivním pohybu.

V otázce materiálů ale žádný konzervační přístup nečekejte, tady se naopak odehrává přehlídka toho nejlepšího, co současný outdoorový trh nabízí. Také proto se bude oblečení této asijské značky pohybovat spíš ve vyšších cenových hladinách.

<EX:8 EMERGENCY JACKET #1>EX:8 컬렉션은 칸첸중가 안나프루나 등히말라야 8,000m급 고산의 혹독한 환경에서세계적인 산악인의 직접적인 필드 테스트를 통해개발된 전문가를 위한 제품 라인입니다.-이머전시자켓은 거친 환경과 기후를 고려하여체온조절이 쉽도록 디자인 하였고등반시 악천후에서도 레이어링이 쉽도록 빠른 탈착이가능하도록 고려하였습니다.그 어떤 악한 상황에서도 당신을 지켜줄 단 하나의 자켓, JKF6002 EMERGENCY JACKET

Zveřejnil(a) 블랙야크 BLACKYAK dne Středa 28. prosince 2016

Jednou ze zajímavostí nově představené kolekce BlackYak je Emergency Jacket – extrémně lehká, snadno skladovatelná bunda bez příkras.

Žádné kapsy, žádné zbytečnosti, jenom teplo. Ta bunda je vyloženě ošklivá… Ale výborně hřeje a ve velikosti M váží pouhých 70 gramů! Lehčí a hlavně lépe sbalitelná bunda na trhu neexistuje.

Kalhoty jako vystřižené z jednoho kusu

Kalhoty Active Flex Pants zase mají tak ploché a na dotek téměř nerozeznatelné švy, že vypadají jako vystřižené z jediného kusu. Po technické stránce bude oblečení BlackYak patřit k naprosté špičce.

Značku založil v roce 1973 v Koreji profesionální alpinista Tae Sun Kang, i když současný název byl zaregistrován až v roce 1996. Kang se prý nemohl ve své zemi dostat k oblečení dostatečně kvalitnímu pro extrémní himálajské výstupy, a tak si oblečení podle svých představ nechával vyrábět.

První obchod otevřel v Soulu, následovaly další a v roce 1998 vstoupil výrobce také na čínský trh. O necelých patnáct let později už oblečení korejské značky v Číně prodávalo více než 150 obchodů. Věren svému přesvědčení a zkušenostem nabytým v nejvyšších horstvech světa otevřel Tae Sun Kang značkový obchod také v nepálském Kathmándu. Nyní je tedy na řadě Evropa…

(Visited 6 times, 1 visits today)