Blizzard QUATTRO 6.9 Ti v redakčním testu

Blizzard QUATTRO 6.9 Ti v redakčním testu

Zdroj: www.blizzard-ski.com

Redakce Premium SKI se na konci loňské sezony podívala na zoubek některým modelům z prémiové kolekce Quattro rakouského Blizzardu. Ta podařeným způsobem kombinuje výkonnost s nádechem exkluzivity a tím dle našeho názoru vytváří opravdovou kvalitu.

Vedle širších allmountainů, které logicky akcentují také schopnosti oceňované při jízdě v terénu mimo sjezdovku, najdeme v kolekci Blizzard Quattro i sportovní carvery a naše volba při testování padla na  QUATTRO 6.9 Ti v délce 181 cm a nemohli jsem se dočkat, co nám na svahu rakouského střediska Zauchensee předvedou.

Konečně long turn!

Blizzard QUATTRO 6.9 Ti nás překvapily svým “obřákovým naladěním”. Po dlouhé době zase lyže vyloženě vhodné i pro dlouhé oblouky! Není to obřačka, na to těmto lyžím chybí dynamika a testovanému modelu také přece jen ostřejší hrana (to by se ale asi dalo vylepšit servisem). Dlouhé oblouky táhnou spíš rozvážně a charakterizuje je hlavně stabilita.

Zdroj: www.blizzard-ski.com

Pozitivně hodnotíme to, že rádius oblouků začnou zkracovat až když k tomu dostanou impulsy, zkrátka když s nimi začnete pracovat. Není to dřina, ale určitě je potřeba jezdit aktivně. Kdo se jen vozí, toho nejdelsí Quattro 6.9 Ti povozí jen v dlouhých obloucích. Což samozřejmě nemusí být na škodu.

V nabídce, jakou nám servíruje současný trh, najdeme nepřeberné množství lyží, které zatáčejí už při pouhém pomyšlení, a ještě to umocňují obchody, protože se většinou bojí lyže objednávat v nejdelších provedeních. “Neprodají se.” No těžko se ale mohou prodávat, když budeme každému alibisticky doporučovat stosedmdesátky! Délka, přátelé, dělá divy.

Bylo by asi zajímavé porovnat Blizzard Quattro 6.9 Ti, tedy jeden a ten samý model, v různých délkách. Nebývá zase takovou výjimkou, že se nakonec delší modely ukazují jako flexibilnější a zajímavější. Odhadujeme: Jak se na této lyži projeví zkrácení? Přijde o něco ze stability v rychlosti, bude více točit, ale ztratí kouzlo lyže dobré v dlouhém oblouku. Jiskru a hbitost lyží pro krátký oblouk však nezíská.

Zdroj: www.blizzard-ski.com

Jak to vidíme

Blizzard Quattro 6.9 Ti je dobrou sportovní univerzálkou pro výborné lyžaře. Pro ostatní bude možná překvapivě náročná. Když není pod tlakem, pojede na hranách rychleji a rychleji. Na druhou stranou ale bez problémů sesouvá, což bude vyhovovat velkému počtu lyžařů.  

Nakonec kdo se po sjezdovce vozí striktně v řezaných obloucích? Přesto, jedná se o relativně tuhé lyže, které je třeba řídit, aby neřídily ony vás.

Poznámka nakonec: V kolekci Blizzard Quattro je nad lyžemi Quattro 6.9 Ti ještě top model Quattro RS, teoreticky ještě “ostřejší” lyže. Tak to se tedy těšíme, až ji také otestujeme!

Blizzard  QUATTRO 6.9 Ti
délka: 181 cm
rádius: 17,5 m
sidecut: 116-69-100 mm
konstrukce: IQ Sandwich Sidewall Ti + Carbon
rocker profile: full camber
cena: 21 599   s vázáním XCELL 12 DEMO

(Visited 29 times, 1 visits today)