Bode Miller je zpět na vrcholu

Bode Miller je zpět na vrcholu

Bode ja zpátky. Kdo by to byl třeba vloni řekl? Po předlouhé sérii neúspěchů zapříčiněných snad nedostatkem motivace, možná rodičovskými starostmi a nakonec ještě zdravotními problémy už by na Bodeho Millera málo kdo vsadil víc než zlámanou grešli. A podívejme se, Bode Miller se mezi nejlepšími světovými lyžaři znovu dokázal probojovat až na samý vrchol. Ligetyho nepočítám. Navíc v obřím slalomu, čímž má toto Bodeho druhé místo ještě o poznání větší cenu, než kdyby se tak stalo třeba ve sjezdu.

Sjezdy totiž Bode ještě pořád umí, o tom asi nikdo nepochybuje. Sjezdy jsou hodně o zkušenostech, o materiálu a v případě top závodníků trochu i o štěstí. V GS vám ale nic z toho nepomůže. Obřáky jsou pořád dřina, rozkouskovaná na techniku, fyzičku, mentální připravenost… A vyrovnanost. Dostat se dnes ve svěťáku na bednu v obřím slalomu – "core disciplíně alpského lyžování" – vyžaduje zajet dvě skvělá kola. To není v obrovské konkurenci po úspěchu toužících mladíků vůbec lehké. Jen se podívejte do analýz závodů v obřím slalomu a hned uvidíte, kolika lidem se skvěle povedlo jenom jedno kolo… A tenhle starý mazák, enfant terrible světového lyžování, to znovu dokázal. Nemusíte ho mít rádi, důvodů k tomu ostatně zavdává poměrně dost, ale musíte uznat, že tenhle chlap je Pan Lyžař.

Určitě se objeví názory, že Bodemu mimořádně sednul kopec, že se vlastně jednalo o lehký obřák, ve kterém se snad ani nedalo vypadnout… Je to pravda. Ale závod v Beaver Creek potvrdil jednu zajímavou, před olympiádou o to zajímavější skutečnost. Od Bodeho Millera se ještě pořád můžeme dočkat čehokoliv. Ještě pořád není odepsaný.

Foto: Agence Zoom