Boot Doc: Další z odborníků na lyžařské vložky

Díky firmě SNOW-HOW už si nyní i v Čechách můžeme dopřát péči, jakou Boot Doc -top značka v oboru zdravého obouvání -poskytuje například členům rakouské reprezentace v alpském lyžování.

Firma Boot Doc ​​byla založena v roce 2003 v rakouském městě Liezen. Její zakladatelé Andi Zauner a Andi Lachinger pracovali desítky let ve sportovním průmyslu, hlavně pro firmu Atomic, a oba se intenzivně zajímají o anatomii lidského těla a především pak o to, jak v botě podpořit nohu, aby nedocházelo k nesprávnému držení těla. A samozřejmě také o to, aby vám bota skvěle seděla. Boot Doc nejprve začínal s klasickými ortopedickými vložkami a v průběhu několika let si vyvinul vlastní systém pro analýzu chodidel. Díky tomu už v současnosti nabízí velice široký sortiment zahrnující předtvarované letní a zimní ortopedické vložky, 3D stoprocentně tvarovatelné ortopedické vložky, ale také kompresní ponožky a dokonce i vnitřní vypěňovací botičky do lyžařských bot.

Především částečně tvarovatelné vložky jsou cenově dobře dostupné, přitom jejich funkčnost je velmi vysoká. Poměr ceny, náročnosti zpracování a dosaženého efektu je právě u těchto vložek vynikající. "U značky Boot Doc budou částečně tvarovatelné vložky asi nejatraktivnějším zbožím. V jejich prospěch hovoří nižší cena, ale určitě také fakt, že úprava těchto vložek na míru zákazníkovi není nijak složitá. Celý proces netrvá déle než pět minut, což je důležité jak pro zákazníka, tak pro obchodníka," říká generální manager SNOW-HOW ČR Tomáš Sgalitzer.

Profesionální servis

Boot Doc toho ale nabízí mnohem víc než jen individuálně tvarovatelné vložky. Pro opravdu zdatné lyžaře a hobby závodníky mohou být zajímavé také na míru vypěňované vnitřní botičky. Není to levná záležitost, ceny se pohybují od čtyř a půl do šesti tisíc korun, pokud ale stojíte o extrémně přesný fit lyžařských bot, můžete si tuto profesionáli žádanou službu dopřát. Boot Doc má v nabídce jak botičky závodní, tak freeridové, touringové a dokonce i model Comfort. Technologie asi nebude lyžařským fajnšmekrům neznámá, hadičkami vtlačovaná pěna, která okolo vaší nohy téměř okamžitě vytvrdne přesně tak, jak potřebujete, je poměrně dlouho využívaným postupem. V případě firmy Boot Doc ale tento postup doznal dalších vylepšení. Navíc se údajně chystá užší spolupráce se značkou Tecnica, v principu by se mělo jednat o možnost volby mezi standardní, nebo vypěňovanou vnitřní botičkou už v okamžiku nákupu lyžařských bot. Taková možnost by cenu vypěňovaných botiček pochopitelně srazila na přijatelnější úroveň. Tak se těšme, co pro nás Tecnica a Boot Doc na příští zimu v tomto ohledu připraví.

Více na: 

(Visited 10 times, 1 visits today)