Bunda Dyedron od Peak Performance: budoucnost udržitelného lyžování

Před čtyřmi lety začala značka Peak Performance zkoumat možnosti barvení lyžařského oblečení ekologicky šetrnějším způsobem. Užití revoluční technologie barvení tkanin Drydye® od společnosti Yeh Group z procesu barvení zcela eliminuje vodu a spotřebuje o 50 % méně energie a o 50 % méně chemikálií. „Tato technologie mění pravidla hry. Každý, kdo pracuje s oděvy, ví, že barvicí proces spotřebuje nejvíce vody. Nyní již víme, že je možné barvit všechny typy tkanin, aniž bychom museli vodu použít. To představuje velký krok směrem k udržitelnějšímu odvětví,“ říká Per Odqvist z oddělení výzkumu a vývoje tkanin značky Peak Performance.

Navíc, u kompletu bundy a kalhot Dyedron značky Peak Performance, jsou všechny vrstvy včetně svrchní vrstvy, izolační membrány, podšívky, výplně i detailů vyrobeny ze 100% recyklovaného či recyklovatelného polyesteru. Jde o ekologicky šetrný lyžařský komplet navržený s důrazem na životní prostředí a udržitelnou budoucnost bez kompromisů, co se týče funkčnosti a ochrany potřebné na sjezdovce.


O cenách ISPO AWARD

Veletrh ISPO každoročně oceňuje nejlepší sportovní produkty cenou ISPO AWARD. Porota složená z nezávislých profesionálů z odvětví sportu hodnotí několik stovek kandidátů – také z těch, kteří se veletrhu neúčastní – podle jasně daných kritérií. Tento exkluzivní výběr pomáhá se zorientovat jak profesionálům z odvětví sportu, tak koncovým zákazníkům. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 6 times, 1 visits today)