Češi v Tour de ski se stále posouvají nahoru

Bauer se opět dokázal skvěle vyrovnat s ošidným sněhem zrádné teploty okolo nuly. „Stejně jako na celé Tour byly problémy s mazáním, opět teplota okolo nuly, jel jsem mikrokontakty (lyže bez vosků, pozn. red.). Chválím celý servis, relativně brzo bylo rozhodnuto a můj osobní Fousek se mnou nenechal zviklat, že mi moc nejedou a dotlačil mě k jeho závodním lyžím. Když jsem se srovnal, začal jsem výrazně stahovat,“ uvedl na svém twittru.  

„Závod se pak povedl výborně. Bohužel necelé dvě vteřiny mi chyběly, abych získal dalších pět bonusových za třetí místo. První dva kilometry jsem se nemohl rozjet. V cíli se ukázalo, že i velcí favorité měli problémy, byly docela velké rozestupy na to, že se jelo jen pět kilometrů,“ dodal.

Vyhrál Rus Legkov před Norem Rönningem. Třetí skončil Švýcar Cologna, který se dostal znovu do čela, neboť dosavadní lídr Nor Northug ztratil až na dvanácté pozici. Mezi ženami snížila náskok Norka Björgenová na vedoucí Polku Kowalczykovou a upravila stav soubojů na 2:3.
„Jen se ukazuje, že jedním z největších soupeřů bude Legkov, který dnes vyhrál. Bude to hodně těžký, ale Tour končí až na Alpe Cermis, do té doby budu bojovat,“ ví Bauer. Zítra ho čeká skejtový sprint na 1,2 km. „Loni mi chyběly tři desetiny k postupu. Nemrzelo by mě, kdybych poprvé v kariéře postoupil. Pokud ne, musím zářit další tři etapy. Umístění do třetího místa je pořád reálné. Tour je o spoustě detailů a musíte taky bezmezně věřit lidem okolo sebe, co vám pomáhají dosahovat ty výsledky. A k tomu držet nervy na uzdě.“
Volný den Češi využili k dokonalé prohlídce trati. „Odpočinek úplně nejde udělat. Všichni si projeli trať aspoň dvakrát, protože se jelo na nové trati, abys ji dostal do paměti a mohl dobře zajet,“ říkal trenér Miroslav Petrásek na webu czech-ski.com.
„Byla to docela zvláštní trať, zajeli ruští sprinteři. Já osobně bych dal desítku. Ale těžká trať s problematickou podmínkou přinesla rozdíly. Uvidíme, jak se projeví další dny,“ přidal. Mrzí ho jen stav Jiřího Magála. „Ta nemoc ho poznamenala víc, než jsme se čekali. Má i dost odražené koleno.Nemá cenu, aby se trápil a riskovat zhoršení. Odjede raději domů a dá se dohromady na další závody, hlavně světový pohár v Novém Městě.“
Také Martin Jakš už cítí únavu, ale je spokojený. „Na to, jak se mi jelo, jsem trošku zklamaný z umístění. Ale vím, že je třeba jet vyrovnaně a nemít žádný propadák. A doufám, že nepřijdou nemoci,“ říká. „Únava se nasčítává, ale cítím se opravdu dobře. Skiatlon se mi šel výborně, pocity mám slušné. Pořád chci uspět. Ztráta na nejlepší desítku 48,9 vteřiny je už dost, ale budu to dál zkoušet. Bylo by dobrý, kdyby se i ve sprintu podařilo zítra postoupit a získat nějaké vteřiny. Pak při čtvrtečním přesunu 35 km z Toblachu bude důležité, jak se sjedou skupiny. Teď to vypadá v první dvacítce na tři skupiny. Já ani výsledky moc nesleduju, nemáme internet. Podívám se až večer před startem, s kým by se dalo jet. Hlavně ale pojedu za sebe, abych dal to nejlepší,“ vyprávěl dál Jakš.
(Visited 1 times, 1 visits today)