Čeští sjezdaři hlásí: "Jsme připraveni!"

Příprava na letošní sezonu měla jednu velkou novinku. Po dlouhé době se na společném soustředění sešla ženská i mužská reprezentace. Červencový pobyt v rakouském Zermattu si všichni zúčastnění pochvalovali. "Pro závodníky je to velmi přínosné. Mohou se navzájem lépe poznat. Budujeme tady ducha české reprezentace," hodnotil reprezentační přípravu na ledovci i na suchu trenér Šárky Záhrobské Pavel Šťastný.


O nominaci reprezentantů A-týmu před úvodním závodem SP v Söldenu a kvótách ČR pro jednotlivé disciplíny SP se můžete dočíst zde.


Soustředění se bohužel nemohl zúčastnit úřadující Král bílé stopy a nejlepší český sjezdař minulé sezony Ondřej Bank. Po návratu z letní dovolené v Thajsku a na Bali se do jeho těla dostal blíže nespecifikovaný zánět, který ho na několik týdnů připoutal na lůžko. "Najednou se to zlepšilo a říkal jsem si, že už je to pohodička, že je to za mnou. Ale najednou mě chytly takové křeče, že jsem nemohl ani chodit a museli mě dva dny vozit na vozíčku. Byly to takový zvláštní zvraty," popsal Ondřej nepříjemné zdravotní potíže, kvůli kterým je nucen výrazně posunout vstup do sezony. "Pokud by šlo všechno dobře, tak bychom do toho chtěli naskočit v lednu," plánuje.

Zika trénoval v USA

Další členové reprezentačního "áčka" mužů Kryštof Krýzl, Filip Trejbal, Martin Vráblík a Adam Zika absolvovali přípravu bez komplikací. "Letos jsme vynechali jen sjezdovou část, na kterou obvykle vyrážíme do Chile," říká Kryštof Krýzl. Místo toho se připravoval s Filipem Trejbalem na evropských ledovcích a také v zastřešeném holandském centru SnowWorld. Adam Zika vyrazil za tréninkem až za oceán. Mimo několika týdnů na evropských ledovcích strávil skoro dva měsíce v USA. "Absolutní prioritou ze střednědobého hlediska je pro mě jednoznačně příprava na olympijské hry v Soči 2014 a na mistrovství světa," má Adam jasno o svých plánech.
Kromě společného soustředění celého týmu v Zermattu trénovali na evropských ledovcích i reprezentantky Šárka Záhrobská, Klára Křížová, Michaela Smutná, Kateřina Pauláthová a Eva Kurfürstová. "Letos neletíme do Chile na rychlostní trenink, ale zůstáváme v Evropě. Soustředíme se hlavně na zlepšení techniky v obřím slalomu, abych ji pak mohla využít ve sjezdu a superobřím slalomu," plánovala Klára Křížová. Stejně jako někteří muži zavítala do haly také Eva Kurfürstová ale i další reprezentantky. "V Landgraafu jsme během 3 dní odjezdili 5 tréninků spolu se slovenským týmem," pochvalovala si zkušená závodnice intenzitu náročného tréninku. Nepříjmené zranění kolene narušilo před rokem dobře rozjetou sezonu Kateřině Pauláthové, která i tak dokázala po návratu mezi slalomové tyče získat své premiérové body ve SP a ve stejném trendu by ráda pokračovala. "Osobně si žádné cíle do příští sezony nekladu, rozhodně se chci zlepšovat a dosáhnout co nejlepších výsledků," přeje si Kateřina.

(Visited 2 times, 1 visits today)