ČEZ Jizerská 50 se rozšiřuje o Nyč Sport Sprint

Atraktivitu novince Nyč Sport Sprint dodává také start pod umělým osvětlením. Na prize money si ti nejlepší rozdělí 35 tisíc Kč, kapacita závodu je omezena na 200 běžců.

Sprinterský souboj v soupaži, která je typickým prvkem dálkového běžeckého lyžování, ještě rozšíří nabitý program víkendu ČEZ Jizerské 50. Zároveň nabídne unikátní dvoukolové klání. Závodníci z řad nadšenců i elitních běžců nejdříve absolvují kvalifikaci, ve které budou startovat po dvojicích v intervalech 15 sekund. Ve finálové jízdě se pak proti sobě postaví 20 nejrychlejších mužů a 10 žen.

„Každý rok se snažíme program Jizerské 50 rozšiřovat, přinášet našim závodníkům atraktivní novinky, a zároveň se držet tradice. Večerní sprinterský závod tyto parametry splňuje a přináší další zajímavé měření sil mezi profesionálními a hobby běžci,“ vysvětluje David Douša z organizačního týmu ČEZ Jizerské 50. „Díky zajímavému systému kvalifikace, kdy budou závodníci startovat v patnáctisekundových intervalech po dvojících, a hromadnému finále, si na své přijdou i diváci.“

Kvalifikace závodu startuje v 16.30, finále je na programu v 17.45. Páteční večer byl zvolen záměrně. „Chceme do závodu, v němž se pojede o celkové prize money ve výši 35 tisíc korun, vedle amatérských běžců přilákat i největší hvězdy Jizerské 50 a seriálu Swix Ski Classics. Ty už se v sobotu soustředí na hlavní závod,“ doplňuje David Douša.

Počet startujících je omezen na 200 závodníků. Startovné předem činí 250 Kč, na místě, pokud zbydou startovní čísla, pak 350 Kč. Registrace je možná na  www.jiz50.cz. V případě nekonání závodu z důvodu nepříznivých podmínek bude startovné vráceno v plné výši.

(Visited 7 times, 1 visits today)