Děti i kmeti, reprezentanti i hobíci lyžovali v Chuchli

Závodníkyčekalo deset rychlých bruslařských okruhů za umělého osvětlení. Člen Atlasteamu, jehož barvy oblékal loni i letošní vítěz Dolomitenlaufu a olympionikPetr Novák, se zaměřuje na dálkové závody. Vzhledem ke svému mládí 21 aleneopomíná ani kratší tratě. Loni se jen těsně nedostal do výběru na domácímmistrovství světa do 23 let v Liberci.

Porazili Daniela Máku, člena liberecké Dukly a syna bývalého reprezentantav severské kombinaci, který se tam loni ukázal. Třetí skončil jilemnickýJan Čech.

Meziženami obhájila loňské prvenství Lucie Charvátová, členka české štafetyz mistrovství světa ve Val di Fiemme, která loni v létě přestoupilak biatlonu. Druhá skončila Lída Horká, dvojnásobná vítězka světovéhofinále Red Bull Nordix, a třetí jejich jilemnická klubová kolegyně MarkétaČechová.

Závodměl i díky hořícím loučím podél trati po setmění báječnou atmosféru.S číslem na trati bojovala čtyřletá Ema Mrázová i 74letý Miroslav Lhota,přijeli závodníci z hor, přišli i hobíci z Prahy. Všichni si užili. Ana trať je poslala olympijská vítězka Kateřina Neumannová, díky níž již třetírok funguje zdejší Skipark, spolu s televizním moderátorem, ironmanem apokořitelem kanálu La Manche Stanislav Bartůškem.

Vedvanácti mládežnických kategoriích kralovali členové Sokola Senohraby, lyžařskéoázy na jihovýchod od Prahy, kde i dnes lyžují na přírodním sněhu.

"Každoustředu budeme dělat veřejné závody, dokud počasí dovolí," slibuje za pořadateleMartin Dvořák. Teď dvakrát se pojede v Olympijském parku na Letné, kdejeho tým také připravuje běžecké tratě. Poté se závodní ruch vrátí do Chuchle.

Pražskýpohár Skipark Chuchle 2014: Muži:

1. Ondrášek (Atlas) 4:59, 2. Máka (Dukla Liberec)-14, 3. Čech (Ski Jilemnice) -14.. Ženy: 1. Charvátová 5:31, 2. Horká -5, 3.Čechová (všechny Ski Jilemnice) -51.

(Visited 1 times, 1 visits today)