Dětské oblečení Reima je vítězem testu

Testované oblečení pocelou zimu nosily děti ze vybrané mateřské školky, které tráví většinu časuvenku pod širým nebem. Po sezoně pak byly funkčnost a stav oblečení hodnocenyrodiči, učiteli i samotnými dětmi. "Test ve školce I Ur och Skur jepravděpodobně tím nejtvrdším testem, které mohlo oblečení podstoupit, protožese nejedná jen o test trvanlivosti. Oblečení musí obstát za každého počasí,v mrazu, v silném větru, v dešti i ve sněhové břečce při hrátkách za oblevy," říká KateřinaPrincová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem dětskéhooblečení Reima pro Českou republiku.

Test byl zaměřenpředevším na dětské zimní kombinézy. Celkem bylo testováno patnáct různýchmodelů (vždy nejméně 2 kusy od jednoho modelu) od dvanácti výrobců. Zvítězila,jak už bylo řečeno, kombinéza finské značky Reima, o níž bylo v oficiálnímhodnocení testovaných výrobků uvedeno: "Overal ReimaTec+ se rozhodně vyplatí ipřes vyšší pořizovací cenu. Jeho odolnost vůči větru i vodě je excelentní, a toi po praní v pračce. Materiál odpuzuje špínu a je velmi trvanlivý. Testovanékombinézy jsou v dobrém stavu i poté, co si v nich děti celou zimu hrály venku.Jediným viditelným poškození bylo mírné odření reflexních prvků. Overalumožňuje svobodu pohybu, přestože rukávy mohou být trochu těsné. Zateplení iprodyšnost jsou velmi dobré."

Oblečení Reima sizejména ve Skandinávii získalo mezi rodiči velice dobré jméno a nejeden úspěchuž slavilo právě v nezávislých testech. Kombinézy ReimaTec se napříkladstaly absolutním vítězem testu, který v sezóně 2010/11 pořádala Norskátelevize, časopis na ochranu práv spotřebitelů FORBRUKERRAPOERTEN a organizaceGRØNN HVERDAG. Reima zde získala nejvyšší hodnocení jak ve vlastnostechmateriálů, tak i pro absenci nebezpečných toxických látek v použitých materiálech.Úspěch zaznamenal ReimaTec v roce 2011 také v testu dětských kombinéz švédskéhočasopisu Testfakta, který vycházel z exaktních dat naměřených v laboratoři.Testován byl tehdy například skutečný vodní sloupec, prodyšnost, oděruvzdornostnebo zateplení.

Společnost Reima bylazaložena roku 1944 ve Finsku. Specializuje se na dětské oblékání a patří kprůkopníkům technického outdoor oblékání pro děti. V severských zemích je Reimalídrem na trhu dětského oblečení a úspěšně expanduje do dalších zemí. V roce2007 dosáhla obratu cca 23 milionů eur. Téměř 80 procent produkce firmy Reimaje exportováno, do České republiky se tato značka dováží od zimní sezóny2009/2010.

(Visited 21 times, 1 visits today)