Dolomiti Superski se otevírá, Sellaronda bude připravena do Vánoc

Minulý týden teplota klesla pod bod mrazu a umožnila tak 4700 sněžným dělům Dolomiti Superski pracovat s jejich nejvyšší účinností. Úpravu sjezdovek podpořil přirodní sníh, který padal nad 1600 m n. m. To je důvod, proč bylo možné otevřít značný počet vleků a sjezdovek již první víkend v prosinci. Tento počet se neustále zvyšuje také díky velkému nasazení pracovníků. Počet návštěvníků, kteří byli lyžovat v oblasti Dolomiti Superski během posledního víkendu je velmi uspokojující. Až 56 000 lyžařů si vybralo Dolomity pro tento svůj víkend na sněhu a středisko generovalo 530 000 “pípnutí” u turniketů. Majitelé lanovek a vleků jsou rádi za tyto výsledky, které lze interpretovat jako důkaz, že lidé stále milují lyžování a váží si velké práce společností v předchozích týdnech. 

Otevření Sella Rondy je plánováno na příští víkend 

Sněžení je hlášeno na příští dny ve vyšších oblastech a od středy by teploty opět měly klesat, což by umožnilo opět spustit zasněžovací systémy v celé oblasti Dolomiti Superski. Sellaronda bude připravena zahájit sezonu o víkendu 19. – 21. prosince, právě včas pro velké akce Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (19. a 20. prosinc – Super-G a sjezd) a v oblasti Alta Badia (21. prosince – obří slalom na sjezdovce Gran Risa). Tyto závody byly potvrzeny komisaři FIS poté, co se ujistili o perfektní sněhové situaci na závodních tratích. Téměř všechny lanovky a sjezdovky v Dolomiti Superski budou o vánočních svátcích v provozu. Mnoho ubytovacích zařízení hlásí pro období Vánoc a hlavně Silvestra  plný stav.

Dolomiti Superski: fakta

Dolomiti Superski, největší lyžařské sdružení na světě, které právě oslavuje 40. výročí existence, nabízí 1200 km sjezdovek ve 12 lyžařských oblastech, 450 přepravních zařízení s celkovou kapacitou  630 000 osob za hodinu. Celá oblast disponuje 450 sněhovými děly s více než 150 jezery a nádržemi pro výrobu umělého sněhu. Sjezdovky jsou každý den upravovány 320 rolbami. Během průměrné sezony  zaznamená Dolomiti Superski 10 milionů prodaných denních skipasů a 148 milionů “pípnutí”, resp. průchodů turnikety u lanovek, generovaných 3 miliony lyžařů z celého světa.

(Visited 7 times, 1 visits today)