Elitní čeští lyžaři odstartovali novou sezonu

"Opravdu příjemné setkání. Vidíte, že to jde," neslo se mezi účastníky, návštěvníky i hosty. Povídalo se, vzpomínalo na nedávné úspěchy, vtipkovalo, ukazovaly nové závodní kombinézy, křtil Guide s vizitkami všech reprezentantů. Pak si ještě zejména pánové užívali při nápadité módní přehlídce nové – opět společné! – kolekce fanshopu Czech Ski. A také karty členů svazu, nabízející nejrůznější obchodní výhody.

Samkova

Eva Samková k tomu pak vystřihla sólíčko na saxofon, olympijský vítěz Aleš Valenta prováděl podvečerem jako vtipný moderátor, travní lyžaři Jan Němec a Zuzana Gardavská přivezli ukázat tři letošní křišťálové globy jako inspiraci pro "sněžníky". Třikrát zavítá v zimě světový pohár do Česka, poprvé už první prosincový supervíkend do Harrachova se skokany. Pak běžci do Nového Města na Moravě a sdruženáři do Liberce.

A jak se chystají sportovci? "Přál bych všem, aby neměli teploty a mohli trénovat a závodit. A pak vyhrávat," říkal "alpáč" Ondřej Bank, vládnoucí Král bílé stopy, který překonává následky boje s neznámým virem. Jako čerstvý ženáč vstupuje do zimy běžec Martin Jakš. "Bude hodně nového, taky čekáme miminko," prozradil. Jakub Janda oznámil, že si ve třiatřiceti jako jeden z nejstarších skokanů sice netroufá vytrvat tak dlouho jako čtyřicátník Kasai, ale nejmíň do olympiády v Soči 2014 určitě vydrží. A rád by se vydal už nyní i na mistrovství světa v letech do Vikersundu. Eva Samková potvrdila, že i nadále bude na prkně jezdit s (namalovaným) knírem, ale coby všestranná showmanka zatím filmovou nabídku nedostala – ani na tvrdší ženskou verzi Snowboarďáků.

Z top sestavy českého lyžování chyběla jen trojice Šárka Záhrobská, Nikola Sudová a Lukáš Bauer – ten musel před odjezdem na sever na nepříjemný zubařský zákrok.

(Visited 4 times, 1 visits today)