FIS Masters Cup se opět pojede v Peci

VPeci pod Sněžkou se tento prestižní závod jezdí od roku 2008. Závodů se účastníženy i muži od 30 let věku ve věkových kategoriích odstupňovaných po 5 letech. Neníbez zajímavosti, že vedle silné domácí účasti zde potkáte i závodníky z exotickýchzemí jako je Chile, Austrálie nebo Kazachstán. Přijedou i američané a samozřejměevropané – ze severu, z jihu, ale i z východu, z Ruska.

Sobotníslalom i nedělní obří slalom se pojede na sjezdovce Javor, která je díkySkiResortu vždy ve skvělé kondici, v roli nejvýše postaveného arbitra závodů sepředstaví bývalý reprezentant ČSSR v alpských disciplínách a legenda českéholyžování Miloslav Sochor. O závodníky i organizátory bude opět pečovat HotelHorizont a dá se proto očekávat, že všichni účastníci FIS Masters Cupuv Peci na vlastní kůži pocítí špičkové zázemí.

Světovýpohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severnía Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celéhosvěta. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušnénárodní lyžařské asociace, která je řádným členem FIS. Většinou jde o bývalé lyžařskéreprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmipopulární.

Víceinformací na www.sjski.cz nebo www.hotelhorizont.cz.

(Visited 4 times, 1 visits today)