Fotogalerie: Češi v Tour de Ski obstáli

"Na to, aby se Lukáš posunul tam, kam chtěl, musel by předvést co loni, to se bohužel nepodařilo. Přesto i tohle je výborné umístění. Letos byla Tour hlavním cílem pro všechny," pokračoval Petrásek v chvále svých svěřenců. Celkové pořadí považuje i za velmi spravedlivé. "Tím, že Lukáš dvakrát ztrácí na sprintech, nemůže si dovolit sebemenší zaváhání. A tady to bohužel přišlo." S Martinem Jakšem je naprosto spokojen. "Myslel jsem si, že nejde obhájit loňské výsledky (byl osmý, pozn. red.). Ale podal vyrovnané výkony. Pouze lehce zaváhal na úvodu v Oberhofu . Pak už jezdil výborně.

Tour je pro něj teď dobře postavená. Byl bych rád, kdyby to zajel i na svěťáku v jednotlivém závodě do do šesti. Pak se i Tour může posunout tak vysoko jako Lukáš. Zatím držel skupiny, to je kolem desátého místa. Cesta výš je nejen se držet, ale přidat něco navíc, vynikající výkony."

Lukáš Bauer neskrýval zklamání, přesto může být na své výkony hrdý. "Pro mě osobně to byl hodně těžký závod, dá se říct očistec. Od začátku se mi nejelo dobře, jako bych jel po písku. Já celej, nejen lyže. Cítil jsem se hodně unavený a hodně jsem se trápil. Maximální tep jsem měl 180, mívám přes deset dvanáct víc. Únava se už strašně kumuluje," vyprávěl na svém twittru.

"Nejsem spokojenej s tím, jak to dopadlo. Tenhle výjezd byl ze všech mých čtyř nejhorších. Doufám, že příště to zase bude lepší než dnes. Pod sjezdovku jsem spolupracoval s Harveyem, pomohlo mi to, prostřídali jsme se. Cítili jsme za sebou tři ruské závodníky, Legkov se přede mně dostal asi dva kilometry před cílem. Vydržel jsem s ním jen 200 metrů. Pak jsem se zmátožil, ale v té mírnější pasáží pod cílem mi už zase odjížděl. Nepolevoval jsem, nevěděl jsem, jak je to za mnou," pokračoval.

A celkově šesté místo nepovažuje za špatné. "Nezastírám to, že jsem chtěl do třetího místa a to se nepodařilo, nemůžu být spokojen. Ve spoustě závodů jsem předváděl solidní výkony. Nedokážu říct, kolik sil jsem ztratil cestou do Toblachu po pádu. Nejhorší etapa byla ta dnešní… I když už tady bojoval každý se vším. Nebyl jsem ze sebe schopný dostat víc sil."

Další plány? "Teď si dám čtyři dny odpočinek, pak se začnu připravovat na další závod -15 km klasicky v Otepää. Nechci běžky pár dní ani vidět, třeba se mi to časem rozleží, jak jsem zajel. Děkuju všem lidem okolo, servisu i fanouškům, co mě podpořili."

Eva Nývltová zajela 18. místem druhé nejlepší umístění české ženy od časů Kateřiny Neumannové. "Jsem moc spokojená. Byla jsem pořád naštvaná z toho pátečního spojení do vln za mnou. Kopec je těžký pro každého, musíte se vydat na víc jak sto procent. Ale pocitově se mi jelo líp než loni. A umístění si vážím o to víc, jak tu byla letos mnohem slinější konkurence," řekla.

Sprinteři ve složení Kožíšek, Razým a Bartoň jedou příští víkend do Milána. Od 15. ledna začíná v Lavaze u Val di Fiemme vysokohorské soustředění před druhým vrcholem, kterým je únorový světový pohár v Novém Městě na Moravě. Jen Lukáš Bauer pojede 21. ledna na klasickou patnáctku do Otepää.

Ženy další program světového poháru vypouštějí a budou trénovat. "Škoda, že vynecháním několika závodů v úvodu a teď asi ztratíme šanci na první padesátku a tím i možný start ve finále světového poháru. Přemýšlela jsem i o laufu na zpestření, ale asi nám to nevyjde termínově," dodala Eva Nývltová.

Foto: SLČR

(Visited 1 times, 1 visits today)