H2Omaniaks production pokřtila nový TELEfilm

"Myšlenka vznikla na podzim roku2010, kdy jsem musel začít řešit téma své diplomové práce.Postupně se k tomu přidávali další myšlenky a další lidéaž jsme se dostali po dvou letech tam kde jsme teď – kromědiplomky jsme natočili plnohodnotný 50ti minutový "dokument" oTELEmarkovém lyžování." prozradil v úvodu Michael Turek,který krom scénáře také jezdil na svahu a dohromady s TomášemMähringem mají na svědomí také režii filmu. Jezdci, jejichžvyprávění provází filmem, prozradí krom svého názoru a vztahuk volné patě také nějaké metodické tipy a rady jak prozačátečníky, tak i pro pokročilejší jezdce. "Měl jsemz toho ze začátku obavu, ale doufám, že se nám podařilosplnit naší původní myšlenku vytvořit zábavný metodickýfilm. Od kluků zazní myslím i pár hlášek a vtípků, na kteréhned tak nezapomenete ;-)", prozrazuje ještě Tomáš Mähring,který také stál za kamerou a film sestříhal.

Po úvodu následovalo představenívšech jezdců TELEteamu. Kromě Michaela Turka také AničkaKašparová, Radim "Bruno" Nevrlý, Štěpán Pobuda, MichalAlexa a asi nejzkušenější z jezdců – Kamil Dostál, kterýmá za sebou přes dvacet startů ve Světovém poháru v telemarku.Nesmíme zapomenout ani na další dva tvůrce – Igora Faltuse,který se postaral o grafickou úpravu a animace a Jakuba Micku,který v jeho studiu www.g-sound.czvyladil zvuk a speciálně pro TELEfilm složil a nahrál úvodníznělku. Pak večer pokračoval poděkování partnerům a sponzorůmprojektu, bez kterých by realizace nebyla možná. Také tvůrciprozradili, že díky domluvě s firmou Telf.cz chystajízačátkem ledna otitulkovanou anglickou verzi filmu, takže TELEfilmpoletí i do světa na filmové festivaly. Následoval přípitek akřest DVD, jehož kmotrem se stala česká telemarková legendaHynek Major a pak již nic nebránilo samotné projekci.

Po skončení promítání tvůrcezajisté mohl těšit bouřlivý a dlouhý potlesk publika. Za tenbylo publikum odměněno losováním cen od sponzorů filmu, kdehlavní ceny byly hned dvě – dva páry lyží! A následovala"neoficiální beseda s filmaři v nedalekémpohostinství" až do brzkých ranních hodin.

O den později proběhla večerpremiéra TELEfilmu také na Slovensku v Tatranské lomniciv rámci zahájení filmového festivalu Horalfest 2012.

A kde že je film nyní možné vidět?Na webu projektu www.telefilm.h2omaniaks.comnajdete aktualizované termíny, kde bude kdy film promítán, ať užv rámci různých festivalů či v rámci vlastní tour.Dále je DVD s filmem možné získat zdarma při zakoupenítrika nebo mikiny ze speciální TELEmarkové kolekce vytvořenétvůrci ve spolupráci s firmou Hannah (info opět na webuprojektu). V jednání jsou i další média a televize, jižnyní je jisté, že příští rok bude film prezentován v Českételevizi v rámci pořadu Minuty dobrodružství.

Mezi další velké partnery filmupatří firma Sonim – výrobce odolných vodotěsných mobilů, firmaSportkamery.cz – distributor speciálních kamer na helmu Drift, pomocí nichž se i TELEfilm natáčel, český výrobce špičkovýchlyží Lusti a firma Alpsport, která byla zároveň hlavnímpartnerem premiéry a je českým prodejcem a distributorem italských(nejen) telemarkových bot značky Scarpa, která se stala váženýmgenerálním partnerem TELEfilmu – www.scarpatelemark.cz

Tak teď už jenaby "nakydalo" a hurá zakleknout. Skol!

Foto:Pavel Humpolec (fotohacko.cz)

(Visited 2 times, 1 visits today)