Hirscher se chystá na Beaver Creek

Hirscher se chystá na Beaver Creek

Hlavní trenér rakouské mužské reprezentace Mathias Bertold potvrdil Hirscherův program pro další týden. 23letý závodník letí příští pondělí do Colorada trénovat a zúčastnit se několika Nor-Am závodů, aby se připravil na závod na Birds of Prey. Již dříve v této sezoně Hirscher potvrdil, že trať pro Super-G ve Schladmingu perfektně vyhovuje jeho stylu a že tu bude bojovat o medaili.


 Velký rozhovor s Marcelem Hirscherem najdete ve SKI magazínu – prosinec 12/13 


Marcel, který vynechá zastávku v Lake Louise (tamní sjezdovku považuje za příliš snadnou), momentálně zaujímá 27. pozici v celkovém hodnocení Super-G. Ale může startovat za nejlepší patnáctkou, jelikož v loňské zimě nasbíral více než 500 pohárových bodů.

V loňské sezoně tento dřívější trojnásobný juniorský světový šampion oslavil celkem devět vítězství a letos jednoznačně znovu patří do skupiny favoritů pro velký pohár. Jeho největší rival z roku 2012, Švýcar Beat Feuz, je mimo hru kvůli silným bolestem v koleni a možná se do tour vrátí až v lednu.

Nor Aksel Lund Svindal a chorvatský hrdina Ivica Kostelic jsou dva hlavní kandidáti na celkové vítězství. Oba si v Beaver Creek vychutnali jak skvělé úspěchy, tak i krušné chvíle. Oba na Birds of Prey zažili před pár lety dramatické pády, Svindal v prosinci 2007 a Kostelic v únoru a v listopadu 1999. Loni tu Ivica vyhrál slalom a Aksel byl druhý v Super-G.

Foto: Agence Zoom 

O Marcelu Hirscherovi jsme také psali: