Hirscher se chystá na Beaver Creek

Hlavní trenér rakouské mužské reprezentace Mathias Bertold potvrdil Hirscherův program pro další týden. 23letý závodník letí příští pondělí do Colorada trénovat a zúčastnit se několika Nor-Am závodů, aby se připravil na závod na Birds of Prey. Již dříve v této sezoně Hirscher potvrdil, že trať pro Super-G ve Schladmingu perfektně vyhovuje jeho stylu a že tu bude bojovat o medaili.


 Velký rozhovor s Marcelem Hirscherem najdete ve SKI magazínu – prosinec 12/13 


Marcel, který vynechá zastávku v Lake Louise (tamní sjezdovku považuje za příliš snadnou), momentálně zaujímá 27. pozici v celkovém hodnocení Super-G. Ale může startovat za nejlepší patnáctkou, jelikož v loňské zimě nasbíral více než 500 pohárových bodů.

V loňské sezoně tento dřívější trojnásobný juniorský světový šampion oslavil celkem devět vítězství a letos jednoznačně znovu patří do skupiny favoritů pro velký pohár. Jeho největší rival z roku 2012, Švýcar Beat Feuz, je mimo hru kvůli silným bolestem v koleni a možná se do tour vrátí až v lednu.

Nor Aksel Lund Svindal a chorvatský hrdina Ivica Kostelic jsou dva hlavní kandidáti na celkové vítězství. Oba si v Beaver Creek vychutnali jak skvělé úspěchy, tak i krušné chvíle. Oba na Birds of Prey zažili před pár lety dramatické pády, Svindal v prosinci 2007 a Kostelic v únoru a v listopadu 1999. Loni tu Ivica vyhrál slalom a Aksel byl druhý v Super-G.

Foto: Agence Zoom 

O Marcelu Hirscherovi jsme také psali:

(Visited 3 times, 1 visits today)