Hirscher to ve Schladmingu dokázal

Takový tlak, jakému před nedělním závodem čelil Hirscher, užasi žádný sjezdař dlouho nezažil. Tomba, Maier, Vonnová? Ti všichni ve své dobědominovali snad až příliš jasně. Hirscher byl sice velkým favoritem, také mělale obrovsky silnou konkurenci, což slalom na letošním mistrovství světapotvrdil. Rakouský hrdina se sice do poslední chvíle snažil působit dojmem, žejej žádný tlak netíží, nicméně očekávání rakouských fanoušků, funkcionářů avlastně všech, co alpské lyžování sledují, bylo obrovské. A Marcel Hirscher hoobdivudoudně ustál.

Hirscherův triumf je jediným rakouským vítězstvímv individuálním závodě na mistrovství světa ve Schladmingu. Rakušané by nadomácím šampionátu chtěli brát mnohem víc, ale realita už je v současnostijiná. Jediného zlata se dočkali až v úplně poslední okamžik mistrovství.Hirscher sice po prvním kole vedl, ale jeho náskok byl nebývale hubený, pouhých28 setin sekundy. Felix Neureuther, ale také další top slalomáři včetněveteránů Matta a Kosteliče se v neděli titulu nechtěli vzdát lacino. Dramavrcholilo až v úplném závěru, na cílové čáře. Hirscher musel ve druhémkole odevzdat maximum, jízda na jistotu, jakou si mohl několikrát dovolit veSvětovém poháru, by mu nestačila. První část tratě druhého kola zajel dobře,v polovině, na strmém svahu, udělal chybu, ale poslední branky slalomuzvládl skvěle a svůj náskok na Neureuthera nakonec navýšil skoro na půlvteřiny. A pak to vypuklo…

Němec Felix Neureuther mohl do poslední chvíle oprávněnědoufat, že mistrem světa bude on. Za asistence televizních kamer a desetitisícůpárů očí mohl vyloupit rakouskou kasu. Výraz jeho tváře byl bezprostředně poskončení závodu trochu rozpačitý, ale brzy si uvědomil, že stříbro ze světovéhošampionátu je úspěch. Třetí Mario Matt o svém bronzu určitě nepochyboval.

Za zmínku jistě stojí páté místo Ivici Kosteliče, který simedaili prohrál nepodařeným prvním kolem. To druhé zajel výborně, ale ne takdobře, jako Slovák Adam Žampa. Ten totiž zaznamenal absolutně nejrychlejší časdruhého kola, což také stojí za připomenutí.

Z českých reprezentantů byl nejlepší Kryštof Krýzl,skončil na 22. místě. Dva týdny před nedělním slalomem prakticky nemohltrénovat, na svah ho nepustil zraněný kotník. "Nejsem fit, ale i tak bylzážitek tady startovat. Špatně se vzdává před tolika lidmi, tak jsem chtěludělat všechno pro to, abych sjel." Jezdit tak dvaadvacátá místa stabilněve Světovém poháru, to by bylo jiné kafe! Na mistrovství světa to za úspěchpovažovat nemůžeme, ale s ohledem na svůj zdravotní stav odevzdal Kitanmaximum. Ostatní čeští slalomáři se na zaznamenání hodné pozice neprobojovali.

(Visited 4 times, 1 visits today)