Ikony Světového poháru hlásí návrat do bílého kolotoče

Ikony Světového poháru hlásí návrat do bílého kolotoče

Zdroj: Zoom Agence

Už příští víkend se otevřou brány nové sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování. A pro všechny fanoušky tohoto jedinečného sportovního seriálu je bezpochyby dobrou zprávou, že se v průběhu zimy mohou těšit na návrat několika velkých hvězd, které v posledních sezonách laborovaly s nepříjemnými zraněními.

Comeback hlásí například Američan Ted Ligety, který si vysloužil přezdívku „Mr. GS“ pro svůj dokonalý styl předváděný mezi brankami obřího slalomu. Obhájce olympijského zlata a trojnásobný mistr světa ve zmiňované disciplíně musel předčasně ukončit oba poslední svěťákové ročníky – jednou kvůli přetrženému přednímu zkříženému vazu, podruhé kvůli bolavým zádům, s nimiž musel „pod kudlu“.

Podobný osud postihl norského titána Aksela Lunda Svindala. Ten měl sezony 2015/2016 a 2016/2017 dobře rozjeté a především v té předloňské to dlouho vypadalo, že s krajanem Jansrudem hodně znepříjemní Marcelovi Hirscherovi jeho cestu za ziskem Velkého křišťálového glóbu. Jenže pak přišel hrozivý pád v lednu 2016 při obávaném kitzbühelském sjezdu, jenž nevydrželo Seveřanovo pravé koleno – odnesly to nejen vazy, ale i meniskus s chrupavkou. A uplynulou zimu ho pro změnu bolelo natolik levé koleno, že musel dát závodnímu kolotoči sbohem. Naštěstí to vypadá, že to bylo loučení jen dočasné a že majitel 32 prvenství v závodech SP je znovu připraven spustit se střemhlav dolů po závodním svahu.

View this post on Instagram

Staring contest.?

A post shared by Aksel Lund Svindal (@asvindal) on

Velké zdravotní patálie prožila v posledních letech královna Světového poháru 2014/2015 Anna Veithová (tehdy ještě závodící pod dívčím jménem Fenningerová). Rakušanka si poranila v říjnu 2015 při tréninku pravé koleno a po následné operaci přišla o celou sezonu. Vrátila se na sklonku loňského roku, ale vydržela zdravá měsíc. “Operace chronického zánětu patelární šlachy byla jedinou možností, jak v budoucnu zase lyžovat bez bolesti. Proto jsem dala na radu lékařů a rozhodla se pro zákrok,” vysvětlila Veithová, která se v rámci přípravy poprvé postavila na lyže v září. Ráda by co nejdříve dohnala tréninkové manko a do konce roku naskočila zpátky do závodního kolotoče.

I’m so thankful for those sunny days! I’m back on my super-g skis, I‘m doing what I love and I couldn’t ask for better conditions… thanks Zermatt Matterhorn for the ride ? #LG91 #whitesunshine

Zveřejnil(a) Lara Gut-Behrami dne Neděle 15. října 2017

V obdobné situaci se nachází její švýcarská konkurentka Lara Gutová. Ta opanovala celkové pořadí Světového poháru během ročníku 2015/2016, jenže v únoru 2017 ji při světovém šampionátu na domácí půdě ve Svatém Mořici zradilo koleno a bylo po nadějích co se týče obhajoby triumfu v SP i ohledně cenných kovů z mistrovství světa. Gutová už má nicméně za sebou vydařené zářijové soustředění v Chile a může se v současnosti plně věnovat tréninku, tak aby se již možná na konci listopadu, když vše dobře půjde, postavila na start klání prestižního seriálu.

(Visited 4 times, 1 visits today)