Italská značka Blossom rozkvetla už i na českém trhu

Italská značka Blossom rozkvetla už i na českém trhu

Zdroj: www.blossomski.com

Tak jako je Amerika anebo v současnosti třeba Skandinávie zblázněná do freeridu, a tím pádem do všeho, co s tím souvisí, je Itálie tradičně zamilovaná do závodění na sjezdovkách. A není to žádný nahodilý rozmar, v Itálii má závodní alpské lyžování obrovskou tradici.

Italové se nesmírně rádi předhánějí, v každém věku a na všech výkonnostních úrovních. Na kolech, na motorkách, na silnicích, na sjezdovkách… Mají to prostě v krvi. O jejich mentalitě asi dobře vypovídá i známé nadšení pro moto sport. Italové jsou prostě závodníci, to je bez diskuze.

Nechme ale posuzování mentality odborníkům na psychologii a pojďme se raději podívat na to, jak může z italského nadšení pro rychlost profitovat podobně naladěný lyžař český. Ten dobře ví, jak v Itálii kvete scéna amatérského závodění. Toho, čemu v našich podmínách říkáme Masters. A potom si nelze nevšimnout, na čem se mnozí dříve narození italští mistři pouští vstříc překonávání soupeřů i vlastních limitů. Vist, Maxel, Blossom… Tyto značky, pro nás donedávna více méně neznámé, pochází právě z onoho výkonnostně orientovaného podhoubí, jež v Itálii, na rozdíl od jiných alpských zemí, nevysychá. A k naší radosti se konečně začaly objevovat i na českém trhu.

Tradiční místo, kvalitní lidé

U zrození značky Blossom stáli na konci 90. let trenér italského reprezentačního teamu Luciano Panatti, technický ředitel “valanga azzurra” Mario Cotelli a úspěšný obchodník a samozřejmě nadšený lyžař Franco Moro. Vedle optimálního personálního obsazení měl Blossom už v okamžiku svého vzniku také naprosto správné a dalo by se říct logické místní určení. Vždyť v údolí Valchiavenna byla na začátku 20. století založena vůbec první italská výroba lyží, tehdy pod názvem Persenico. Blossom v překladu znamená vykvést a současná produkce lyží zde, na severu Itálie, se tak v přeneseném významu dá považovat za další rozkvět více než stoleté tradice originální výroby lyží v oblasti Chiavenna.

Ale výrobní prostory, v nichž dnes přicházejí na svět lyže značky Blossom, už jsou samozřejmě vysoce moderní technickou dílnou. A nevysoký počet lidí, jež se na výrobě lyží podílejí, tento fakt nijak nepodráží, spíš naopak. Zaměstnanci firmy musí nutně za své přijmout nejmodernějších technologie a věnovat každé fázi výrobního procesu maximální pozornost. Výsledný produkt vždy podléhá přísné kontrole, aby dílnu opouštěly pouze lyže v absolutně špičkové kvalitě.

Zdroj: www.blossomski.com
Zdroj: www.blossomski.com
navigate_before
navigate_next

I dnes se vše odehrává pod stálým dohledem Luciana Panattiho, který je v Blossom dodnes zodpovědný za produkci i vývoj nových modelů. Přestože se v žádném případě nebrání využívání nových, mnohdy možná překvapivě volených materiálů, potvrzuje, že základ všech lyží Blossom i nadále tvoří poctivý dřevěný sandwich, podle určení lyží sestavený z dřeva jasanu či topolu, torzně vyztužený titanalem.

Piste performance na prvním místě

Letos čítá kolekce Blossom okolo patnácti modelů a přestože už jsou v nabídce také lyže typu allmountain, freeride, park&pipe nebo skialp, pro našince budou nejspíš opět nejzajímavější modely kategorie Performance Race Carve, případně World Cup Racing (v kolekci jsou i modely vyhovujících FIS regulím).

A zcela mimo pozornost by se určitě neměly dostat ani vavříny ověnčené juniorské závodní lyže. Vloni jsme v redakci měli možnost vyzkoušet sportovní carvery Flare a obstály na výbornou.

Zdroj: www.blossomski.com

Formule 1 na sjezdovce

Konstruktéři vedení Luciano Panattim se nezdráhají ani vyrábět lyže dle zadání a individuálních potřeb zákazníka. Vyhoví vám jak ve věci designu, tak i po stránce konstrukce lyží. Na lyžích s vlastním designem tak například zasahuje italská horská služba, v nedávné minulosti Blossomy hrdě doplnily kolekci bonusových doplňků Maserati a poslední novinkou je spolupráce s italským výrobcem pneumatik Pirelli.

Dvorní dodavatel obutí vozů Formule 1 zcele jistě ví, jak nakládat s elastickými materiály na bázi gumy a nyní je ochoten výsledky svého vývoje sdílet s výrobcem lyží. Na svět tedy přicházejí sport carvery s údajně doposud nevídanou schopností tlumení nežádoucích vibrací… Není tohle přesně to, co pro své race carvingové choutky na přimrzlé pistě potřebujeme?