Jakše potěšila gratulace z gauče

To asi povzbudí, vždyť jste ještě ve čtvrtek tvrdil, že se necítíte náhradním lídrem za nemocného parťáka.

Je to můj nejlepší výsledek na distancích kromě Tour de ski. Co můžu víc říkat? Jsem spokojen, strašně moc.

Stihl jste se aspoň trochu odměnit, nebo to necháte po sezoně?

Na estonském letišti jsme v neděli byli s velkým předstihem, tak jsem se pořádně najedl. Dopřál jsem si a doplnil energii. Polévku soljanku, pak vepřové na houbách. Dal jsem si i hranolky. A pak ještě zákusek.

Jak jste předtím absolvoval závod?

V pátečním naváděcím tréninku jsem se tam cítil dobře, i trenér mě chválil. Tak jsme si řekli, že to rozjedu na desítku, že nebudu na nic čekat. Přesto jsem si nebyl úplně jistý, co tělo po tak těžké únavě, v jaké jsem byl po Tour, udělá. V prvním okruhu jsem ještě trošku blbnul a neporovnal se správně v dlouhém kroku. Další dva okruhy už pak byly výborné.

Měl jste dostatečné informace na trati, nebál jste se, abyste v euforii nepřepálil tempo?

Jel jsem pátý od konce, takže jsem dostával skoro aktuální pořadí. Od 10. kilometru jsem věděl, že jedu o desítku, pak mezi šestým a osmým místem. To bylo skvělé, to mě povzbudilo.

Co na váš výsledek říkali soupeři v cíli? Pozor, tady pan Jakš se nám tlačí do elitní společnosti…

Tohle přímo neproběhlo. Ale je to příjemnější být takhle vepředu, vidíte ty uznalé pohledy než když jste někde vzadu.

I od pyšného Northuga, jehož jste ve férovém souboji porazil?

S ním jsem se nepotkal. Už jsem oblíkal, když on dorazil do cíle. Podal jsem si ruku a něco prohodil s Rusem Vylegžaninem, s ním jsme se honili na trati, měl jsem ho v zádech.

Sebedůvěra jistě stoupá. Vydrží až do mistrovství světa v Norsku do tohoto závodu 15 km klasicky. Anebo si ještě víc věříte na biatlon, kde můžete uplatnit i finiš jako na Tour de ski?

To ještě nevím. Do sezony jsem šel s nějakými cíly a daří se mi je plnit nad očekávání. Věřím si víc a víc, ale ty cíle měnit nebudu. Neříkám, že jedu pro medaili, nebo na desítku. I když samozřejmě myslím na co nejvyšší výsledek. Uvidíme, jak to všechno vyjde, závěrečná příprava a zdraví, pak momentální forma, připravené lyže. Na patnáctku i na biatlonu bych mohl něco ukvedlat.

Na co se zaměříte teď ve vysokohorském prostředí na Schnaalstalu, anebo při závěrečném ladění formy ve Švédsku v novém areálu u Torsby?

Nedá se říct konkrétní věc. Určitě uděláme těžký blok se silovým tréninkem. Pak se doma odpočine a bude se ve Švédsku ladit do pohody. Odtud si jen odskočíme na závody světového poháru v Drammenu. Věřím, že se nám to s trenérem Petráskem podaří tak jako v minulých sezonách. Jsem rád, že před vrcholnou akcí budeme ještě víc než kdy jindy lyžovat.

(Visited 2 times, 1 visits today)