Jizerská 50 je skoro vyprodána, zbývá 400 čísel

Svého závodníka tak hledá už jen necelá desetina startovních čísel. Podobně jsou na tom i zbývající dva víkendové závody s distancemi na 25 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně.

Kapacita největšího masového závodu v běžeckém lyžování ve střední Evropě, který je stabilní součástí prestižního seriálu Swix Ski Classics, zůstává stejná jako v předchozích letech. Na trať královského závodu na 50 kilometrů klasicky vyrazí maximálně 4 800 běžců na lyžích, mezi nimiž nebudou chybět největší jména českého lyžování – Stanislav Řezáč a Lukáš Bauer. Stejnou trasu jako oni, se startem i cílem v Bedřichově, vůbec poprvé okusí na osm stovek nováčků. Zastoupeni jsou lyžaři 30 různých národností.

„V předchozích letech se nám vždy podařilo vyprodat a stejná očekávání máme i od roku 2015. Předpokládáme, že registrace uzavřeme ještě před koncem roku,“ říká David Douša z agentury RAUL, která je marketingovým partnerem závodu. „Největší zájem je tradičně o hlavní závod na 50 kilometrů klasicky, většina čísel je však prodána i na oba kratší závody na 25 kilometrů klasicky a třicítku volně. Registrace jsou možné na webu jiz50.cz nebo v síti prodejen Intersport se zvýhodněním ve výši 20 %.“

Menu ČEZ Jizerské 50 nabízí ovšem víc než jen trojici distančních závodů. Součástí programu jsou i dětské závody Mini Jizerská, kde prvních přihlášených 250 malých závodníků zdarma získá čepici KAMA a tričko Česko sportuje od Českého olympijského výboru. Nechybí štafetová Jizerská firemní RAUL či závod historických lyžníků. Novinkou je páteční Nyč Sport sprint na 1,5 kilometru, který se pojede soupaží. V rámci doprovodného programu organizátoři uctí památku horolezců zesnulých při Expedici Peru 1970, v Liberci se odehraje koncert kapely Horkýže Slíže.

ČEZ Jizerskou 50 budou moci sledovat i televizní diváci České televize, která nabídne v neděli 11. ledna 2015 tříhodinový přenos na programu ČT sport. Atraktivní obrázky Libereckého kraje budou zároveň k vidění ve více než desítce zemí světa, kde přenos poběží v rámci seriálu dálkových běhů Swix Ski Classics.

(Visited 2 times, 1 visits today)