KJUS golfová exhibice Jiřího Jandy

Jandova exhibice měla dvě části – v první předvedl špičkový golfista hodně za svého umění, ovšem nejednoho pozorovatele překvapil také schopností pobavit publikum. Svojí one-man-show zvládl Janda výtečně, takže během dvaceti minut se nikdo z diváků ani na chvilku nenudil. Míčky létaly z odpaliště jeden za druhým, jednou vysoko, podruhé daleko, jendou rovně a jindy zas kopírovaly Jandou předem popsanou křivku. Obdivuhodné! Sympatické bylo Jandovo vtipné shazování golfových zvyklostí a především negace tvrzení, že na každou ránu je třeba jiná hůl. Janda by si vystačil třeba jen s putterem, se kterým dokáže zahrát i sto metrů dlouhou ránu. Jako vždy přesně. Na své si ovšem přišli také milovníci golfové klasiky, to když jeden z prvních českých profesionálů z bagu vytáhl historická dřeva. Na délce ani přesnosti drivů Jandovi neubrala, bonusem byl pro fajnšmekry nádherný zvuk starých dřevěných driverů.
V druhé části středečního podvečera už se skutečně hrálo na jamky. A byla to zase paráda! Premiérově byl v Čechách předveden formát Power Play Golf (viz níže), soupeřem byl Jandovi o generaci mladší Jaroslav Krejcar, šlo se šest jamek a na každé se divákům kromě podařených odpalů a patů dostalo také odborného komentáře, zasvěcených postřehů i vtipných hlášek z úst obou goflových profesionálů. V průběhu středečního podvečera se na hradecku pěkně blýskalo, naštěstí však nepřišlo tornádo, ale smršť skvělého golfu a dobré nálady.

Poděkování za pěkný zážitek patří jak oběma golfovým profesionálům, tak společnosti Level, s. r. o., která exhibici uspořádala.

Power Play Golf

PPG je nová, zkrácená forma golfové hry. Hraje se na 9 jamek a každý green má 2 praporky – bílý a černý. Hráč se sám rozhodne, zda bude hrát Power Play (tedy obtížnější hru na černé praporky), či "na jistotu" (bílé praporky). Při Power Play musí zahrát 3x na černý praporek na prvních 8 jamkách. A ovoce sklízí na 9. jamce – pokud potřebuje razantně dohnat skóre a zariskuje černý praporek (Power Play), počítá se mu jakýkoliv birdie nebo lepší výsledek za dvojnásobek. Pokud je se svým skóre spokojen, může hrát klasicky na bílý (jednodušší) praporek.

(Visited 1 times, 1 visits today)