Konečně jedno běžecké vázání!

Konečně jedno běžecké vázání!

Zdroj: www.sazsport.de

Novinka číslo jedna ve světě vybavení pro běžky má jméno Turnamic. A bez ohledu na to, jaká bude, má potenciál změnit běžecké lyžování od základů.

Po dlouhé roky fungovaly na trhu dva prakticky rovnocenné systémy upnutí bot k lyžím: NNN od Rottefelly a SNS firmy Salomon. První signál, že se něco mění, přišel před rokem, kdy Francouzi představili sami sobě konkurenci v podobě systému Prolink. Byla to reakce na expiraci ochranných patentů Rottefelly a zpětně lze říci, že velmi prozíravá.

Nekompatibilita bot s vázáním je pryč

Do letošní sezony totiž vstupují se svým NNN kompatibilním systémem zbylí dva velcí hráči Fischer i Rossignol. Na vývoji Tournamicu, jak novinku nazvali, pracovali společně a dokonali tak to, o čem jsme spekulovali už před rokem. Konec vzájemné nekompatibility bot s vázáním je pryč.

Počínaje letošní zimou můžete mít jakoukoliv botu na trhu a obujete ji do všech tří systémů vázání: Turnamicu (Fischer & Rossignol), Rottefelly (Madshus) a Prolinku (Atomic & Salomon). Sláva!

Nové vázání jsme vyzkoušeli na jaře v rámci SKI Classic TESTu a byli jsme příjemně překvapeni. Turnamic je rozhodně plnohodnotnou alternativou k modelům Xcelerator a Prolink. Některé drobné detaily vyřešil Fischer s Rossignolem jinak než konkurence. Bude záležet na individuálních preferencích, komu která z variant “sedne” lépe. Pro zákazníky je ale sjednocení platforem rozhodně dobrou zprávou.

(Visited 56 times, 1 visits today)