Koudelka byl třetí ve finále Summer Grand Prix skokanů

„Tentokrát bylo i na druhé místo, ale nemůžu být neskromný, že,“ radoval se na jen do dneška neoblíbeném můstku. Dvěma nejlepšími skoky vyhrál nový polský orel Kamil Stoch. V létě to dokázal podruhé, tady v Klingenthalu potřetí v řadě! Druhý skončil rakouský lídr Gregor Schlierenzauer.

„První skok? (rekord dne 140,5 metrů, pozn. red.) Mám formu, dobré podmínky byly včera i dnes. Jen zkouším, co nejlíp umím a ono to šlo. Jsem šťastný, že jsem tu zase vyhrál. Mám ale ještě dost práce do zimy. Jen očekávám, že bude blízko té letní,“ řekl Kamil Stoch, celkově druhý v SGP. Na špici skokanského pelotonu se skákalo jen o druhé místo. Jasný vítěz letní série Thomas Morgenstern už mohl zůstat doma.

Krušnohorští Němci slavili státní svátek sjednocení země v hledišti. V Klingenthalu ve Vogtland areně hnalo dvanáct tisíc bouřících diváků do boje hlavně domácího Freitaga. Ten však zklamal a s hlavou v dlaních skončil až v páté desítce… A tak ocenili i výkony ostatních, na tribunách vlály polské, norské i české vlajky. Moderátor dokonce vítal české skokany česky a Koudelkovi hráli do skoku Včelku Máju. Byť maestro Gott pěl německy…

„To vím, že ji tady hrají vždycky. Ale já jsem to na věži ani nevnímal,“ říkal Koudelka. „První skok byl výborný. Druhý dal trošku víc, než bylo v danou chvíli technicky možné a pak to přibrzďoval.“ Přesto skočil dál než Schlierenzauer, ale dostal míň bodů…

Vítězi kvalifikace Koudelkovi ale zatleskal i legendární olympijský vítěz Jens Weissflog. Český skokan vynechal ještě povětrné zkušební kolo, pak si sám parafínoval skluznice a za 129 metrů zůstával dlouho na čele prvního kola. 

Až zaútočil Gregor Schlierenzauer – 132! Pak nádherně zaplachtil Kamil Stoch až na 140,5 metru, jen tři metry za vlastní rekord můstku z loňska. Zato Tom Hilde neudržel lajnu a přistál na 122,5, a tak tak se prosmýkl do druhého kola.

Z Čechů se první spustil z věže Borek Sedlák. Jediný ve zkušebním kole, první i v závodě. Ale 115 metrů stačilo jen na 43. místo.

„Sedí se mi pořád blbě v nájezdu, nemám dobrý pocit. Ale únavou to není,“ nevymlouval se jeden ze čtyř skokanů, který absolvoval kompletní 11dílný program Summer Grand Prix. „Do začátku zimy zbývá ještě šest týdnů. Odpočinu si a snad vyladíme to, co se mi přes léto podařilo natrénovat,“ zadoufal.

Spokojenější byl Lukáš Hlava, který skončil 14. „Oba skoky docela dobrý. Hlavně jsem rád, že se mi podařilo vysoký standard po celé léto a doufám, že si ho přenesu i do zimy. Chce to jen makat dál a vydržet.

(Visited 2 times, 1 visits today)