Krkonoše mají svou aplikaci do mobilů

Moderní průvodce po Krkonoších, to jsou informace sbalené na cesty v češtině, němčině a polštině, které nic nestojí. Obsahují nejenom základní data o nejvyšších českých horách a jejich zajímavostech jako jsou tipy na výlety, turistické atraktivity, naučné a turistické trasy, dlouhé sjezdy a lyžařské běžecké trasy, ale i aktuální sněhové zpravodajství a upravenost běžeckých tratí, informace o cyklobusech, ubytování v regionu, kalendář událostí, důležité kontakty a mnoho dalších praktických informací.

Zákazník pro prohlížení nepotřebuje internetové připojení, kromě některých aktuálních dat a případně požadavku na podrobnosti či online mapu.

Základní instrukce k získání "průvodce" jsou následující:

Stojíte-li před jedním z krkonošských informačních center, připojte se zdarma na Wi-Fi a nainstalujte aplikaci do mobilního telefonu.

  • Otevřete si http://m.krkonose.eu. Webová stránka nabídne aplikaci pro váš konkrétní operační systém. Poté vás přesměruje do katalogu aplikací daného operačního systému, odkud si aplikaci nainstalujete.
  • Sejměte QR kód do mobilního telefonu. Po kliknutí na webovou stránku http://m.krkonose.eu budete vybídnuti k volbě aplikace pro váš operační systém. Poté vás přesměruje do katalogu aplikací daného operačního systému, odkud si aplikaci nainstalujete.
  • Navštivte Appstore, Google Play či Windows Phone Store v závislosti na operačním systému mobilního telefonu. Vyhledejte aplikaci "Krkonoše" a nainstalujte ji.

Mobilní aplikace je bezplatně stáhnutelná do mobilu na webových stránkách regionu www.krkonose.eu, z internetového katalogu aplikací a pomocí wi-fi především přímo v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoš a ostatních cca dvaceti dalších krkonošských infocentrech. Vznik mobilní aplikace byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

(Visited 3 times, 1 visits today)