Krýzl a Trejbal vyměnili krytou sjezdovku za ledovec

Pro Kryštofa Krýzla znamenal návrat do haly vzpomínku na nepříjemný úraz páteře, který se mu stal před dvěma roky v jiné hale, když vylétl ze sjezdovky a spadl do vedlejší u-rampy. "Nic to se mnou nedělá, nemám žádné obavy. Úraz se mi sice stal v hale, ale nenesu si to s sebou. Naopak se těším, že si mohu v tomto období roku zatrénovat a zatestovat v ideálních podmínkách," připomněl Krýzl úkoly v podobě pilování slalomové techniky a testování nového materiálu – především lyží a jejich vyladění s novými botami.
Celý tým se v Holandsku zdržel jen tři dny. „Jsou zde pořád stejné podmínky a tvrdá ledová podložka. A na ledovcích je v tuto dobu proměnlivé a nestabilní počasí,“ pochvaloval si podmínky pod střechou trenér Luděk Strejček. Delší pobyt by ovšem podle trenérů nebyl velkým přínosem. „Pista zde není prudká a neustálé přechody z tepla do zimy během sekundy nejsou dobré pro organizmus. Také intenzita tréninku je zde vysoká,“ říká Strejček. Jeho slova potvrzují čtyři absolvované tréninkové jednotky během tří dnů.
Kryštof se v hale zaměřil také na starty. „Myslím, že tam mám ještě rezervu a mohu získat klíčové setinky. Trejbič (Filip Trejbal, pozn.) je na startu hodně rychlý, rychlejší než já, tak jsem se snažil něco okoukat a přiučit. Celkově věřím, že mi takto intenzivní slalomový trénink velmi prospěl," zhodnotil Krýzl. „Kondičnímu tréninku jsme se tady vůbec nevěnovali, aby byli závodníci schopni vydžet ten zápřah a neriskovali zranění kvůli únavě,“ vysvětluje kouč Filipa Trejbala.
Nyní oba trénují v oblíbeném Saas Fee ve Švýcarsku. Na místě panují skvělé podmínky – dostatek sněhu a výborné počasí. „Filip má již naježděné dostatečné obejmy a zařazuje težší tréninky, takže využíváme sjezdovku FIS určenou pro jezdce Světového poháru. Je prudká a ledovatá,“ pochvaluje si přípravu svého svěřence Luděk Strejček. Na stejné sjezdovce se připravuje i Kryštof, který svoji přípravu už soustředí na první závody Světového poháru – obří slalom v rakouském Söldenu. Oba čeští reprezentanti mají tu výhodu, že na místě mohou nejen spojit, ale také poměřit síly s týmy Francie a Kanady.
(Visited 1 times, 1 visits today)