Krýzl skvělý v Adelbodenu, slalom SP dokončil dvanáctý

Organizátoři postavili pro první kolo nesmírně náročnou trať. Z 71 startujících závodníků ho dokončilo pouhých 44 lyžařů. Mezi nimi byli Kryštof Krýzl a Filip Trejbal, jehož čas bohužel stačil jen na 34. příčku a postup do druhého kola mu unikl.

O poznání lépe se dařilo Kryštofovi. „První kolo byla divočina. Bylo to opravdu těžký. Pořád se měnil rytmus, vrchní část byla hrozně ledovatá, spodní zase rozměklá, takže se tam tvořila koryta. Nebylo to snadný,“ hodnotil Kryštof a přiznal, že výsledný čas v cíli ho mile překvapil. „Hned na začátku jsem udělal chybu, tak jsem se naštval a napálil jsem to tam hlava nehlava. Vůbec jsem nevěděl, co se se mnou děje. Nějak jsem to tam proskákal a v cíli jsem se radoval jako blázen – ten čas jsem vůbec nečekal,“ řekl Kryštof, který po prvním kole figuroval na příjemném 23. postupovém místě.

Pro druhé kolo to znamenalo výhodnou startovní pozici. Mezi slalomové branky se Krýzl spustil jako osmý a nemusel se tak potýkat s příliš rozbitou tratí. Stejně jako v sobotním obřím slalomu dokázal Kryštof ve druhém kole přidat na obrátkách a předvedl fantastickou jízdu – čtvrtou nejrychlejší ze všech závodníků ve druhém kole.

„Využil jsem nerozbité trati a napálil jsem to. Jízda se mi vydařila, neudělal jsem žádnou větší chybu. Tady v Adelbodenu je náročný kopec a závody jsou vždycky těžké.  Hodně závodníků vypadlo i ve druhém kole. Je to můj životní výsledek ve Světovém poháru,“ radoval se Kryštof.

Čtvrtý nejrychlejší čas ve druhém kole Kryštofovi samozřejmě stačil k výraznému posunu výsledkovou listinou až na konečné 12. místo. A to je pro Kryštofa zatím nejlepší umístění v této sezoně. „Je to úžasný, po včerejším 21. místě jsem byl nadšený, prostě paráda. A po dnešku? Nevím, je to naprostá bomba. Měl jsem síly, jsem prostě v laufu. Včerejší závod mě nakopnul,“ smál se náš nejlepší lyžař letošní sezony. 

(Visited 1 times, 1 visits today)