Krýzlovi se daří ve Světovém poháru, ve wengenském slalomu urval 24. místo

Krýzl nastupoval se startovním číslem 37. Díky dobrým výsledkům z poslední doby se přibližuje elitní třicítce závodníků na startovní listině Světového poháru. „Asi jsem to dneska bohužel trochu v hlavě na startu měl. Musím to vypustit a jezdit s čistou hlavou,“ popsal Kryštof pocity před startem. „V prvním kole jsem měl kvůli tomu pozvolný začátek. Nebylo to prostě ono a pak jsem ještě udělal chybu před cílem,“ hodnotil dojmy z prvního kola, které zakončil na postupovém 28. místě se ztrátou necelých dvou vteřin na průběžně vedoucího Rakušana Mario Matta. „Jel jsem takovou stabilní jízdu. Řekl bych, že to bylo tak na osmdesát, devadesát procent. Nebyla to taková řežba, na kterou mám. Měl jsem kliku, byli tam borci, co jezdili rychleji, ale upadli,“ přiznal sportovně český reprezentant.    
V poslední době se Kryštofovi pravidelně daří posunovat se výsledkovou listinou ve druhých kolech vzhůru a ve stejném trendu pokračoval i ve Wengenu. Sice nepředvedl třetí nebo čtvrtou nejrychlejší jízdu druhého kola jako v předchozích závodech, ale slušným výkonem se posunul na konečné 24. místo. Na prvním mezičase byl Kryštof ve druhém kole devátý nejrychlejší. „Chtěl jsem to zase napálit a zajet super čas. Proto jsem i riskoval, ale bohužel se to tentokrát nepovedlo. Jel jsem od začátku na hraně, pak jsem se jednou přetočil a skoro jsem zastavil. V tu chvíli jsem věděl, že obhajoba Adelbodenu je v tahu,“ měl Kitan jasno, kde udělal chybu, která ho stála lepší umístění.
Přesto musel být se svým výkonem díky zisku dalších bodů ze Světového poháru spokojený. „Dneska jsem prostě nebyl úplně ve svý kůži. Je tady hodně členitý a pro mě těžký kopec. Jsem rád, že jsem to takhle proskákal, přálo mi štěstí. S těmi chybami je 24. místo super, kokurence je tady obrovská,“ ví Kryštof. 
Jeho forma v poslední době nabírá správný směr a český reprezentant si toho váží. Ve Světovém poháru dokázal bodovat v posledních třech závodech v řadě, a z posledních sedmi podniků odjížděl s bodovým ziskem dokonce pětkrát. „To, že se mi teď daří bodovat ve skoro každém závodu, je pro mě neskutečný. Jen vím, že jsem se dneska necítil dobře a že jsem udělal chyby,“ nešetřil sebekritikou Kryštof a dodává: „Na druhou stranu, když se mi nebude dařit a budu jezdit takhle, tak to není úplně špatný,“ smál se český reprezentant v alpském lyžování, který se v průběžném hodnocení slalomu Světového poháru posunul na 29. místo s 38 body. 

Druhé kolo jen těsně uniklo Filipovi Trejbalovi. S časem 56.11 mu na 37. místě na postup scházelo 35 setin. Martin Vráblík skončil v prvním kole na 40. místě a také bohužel nepostoupil. Z vítězství se ve Wengenu radoval chorvatský lyžař Ivica Kostelič.

zdroj: ZOOM agency/SLČR

(Visited 8 times, 1 visits today)