Lyžařská navigace ve Ski amadé

Velký boom chytrých mobilních telefonů do nichž můžeme nahrávat různé aplikace si o nějaké řešení pro lyžaře přímo říká – ostatně existuje mnoho programů, které právě takové funkce nabízejí. A své aplikace mají také lyžařská střediska, turistické centrály, horské chaty… Abychom však my lyžaři dali přednost elektronice oproti klasice, musí taková appka přinést něco navíc a ne jen dlouho startovat, vybíjet baterii a ještě vyžadovat poplatky za datové spojení (přeci jen sjezdovkové taháky potřebujeme spíše v cizině než na českých horách). 

Vcelku komplexně se k této výzvě postavili v největší rakouské lyžařské oblasti Ski amadé, kde nejen že představili svou aplikaci pro smartphony Ski amadé Guide, ale celý areál obsadili i 250 hotspoty, jenž je možné využít například pro download tohoto pomocníka. A jak se zdá, je Ski amadé Guide právě tím případem softwaru nabízejícím o mnoho víc, než jeho klasická předloha.

Stačí se jednou přihlásit a pak už jste stále online

Všechna zařízení schopná bezdrátového připojení k internetové síti – ať už je to chytrý telefon, iPad nebo laptop – se mohou bezplatně připojit v okruhu 150 metrů kolem více než 250 hotspotů v pěti lyžařských regionech. Hotspoty se nacházejí v mnoha dolních i horních stanicích všech 22 společností, které provozují lanovky v oblasti Ski amadé, v některých lyžařských chatách a horských restauracích. Je to nejrozsáhlejší nabídka svého druhu v celé alpské oblasti. A přitom je to docela jednoduché: stačí se jednou přihlásit a už je možné využívat všechny praktické aplikace, internet a elektronickou poštu přímo na sjezdovce. Přitom není nutné zadávat žádné heslo. Všichni majitelé chytrých telefonů se mohou o své zážitky z dovolené zdarma a aktuálně podělit se svou rodinou a přáteli, posílat jim fotografie, přihlásit se do některé ze sociálních sítí a využívat své oblíbené aplikace. A to vše je možné bez jinak nutných vysokých poplatků za roaming.

Aplikace s mnoha službami

Naprostou novinkou této sezony je také aplikace pro mobilní telefony nazvaná Ski amadé Guide. Tato aplikace je zdarma k dispozici pro chytré telefony a mohou ji využívat operační systémy iPhone i Android. Pomocí bezplatného bezdrátového připojení WLAN lze v oblast Ski amadé využívat aplikaci skutečně také tam, kde ji potřebujete, totiž přímo na sjezdovce a na vleku. Ve srovnání s dosud známými konkurenčními aplikacemi jiných lyžařských oblastí nabízí aplikace Ski amadé celou řadu nových nabídek. Centrem celé aplikace je lyžařský navigační systém. Ukáže lyžaři na základě jeho lyžařské zdatnosti a jeho osobních preferencí cestu od jednoho bodu k druhému. Nebo mu navrhne vhodné trasy a po celý den mu dělá kompetentního průvodce. Návrhy jsou vždy sladěny z osobním stylem lyžování a s kondicí uživatele a rovněž s aktuálním počasím a ročním obdobím. Samozřejmě si lyžař může prohlédnout na displeji také plánek sjezdovek a vyhledat si samostatně svou vlastní trasu. Projeté sjezdovky může aplikace uložit do paměti, takže má lyžař možnost prožít večer v klidu ještě jednou virtuálně den strávený na lyžích. Ani zábava nepřijde zkrátka: aplikace může uživatele vyslat na virtuální jízdu po sjezdovkách v oblasti Ski amadé. Nabídku užitečných informací v aplikaci doplňují popisy horských chat a doporučení týkající se možnosti ubytování.

Aplikaci Ski Amadé Guide je samozřejmě možné využít už doma před lyžařskou dovolenou. Jsou v ní popsány jednotlivé lyžařské oblasti se všemi podrobnostmi, uživatel tu najde aktuální stav počasí a sněhové podmínky a může si zjistit volné hotelové pokoje v místě dovolené nebo si pročíst informace o jednotlivých regionech.

Přehled nejdůležitějších funkcí aplikace Ski amadé: 

  • Vyšší komfort a větší zážitky z lyžování: 
  • optimální orientace v lyžařské oblasti s automatickým určováním polohy na panoramatické mapě
  • maximální zážitky z lyžování díky výběru nejlepších sjezdovek, návrhů tras a průvodce po sjezdovkách
  • nejaktuálnější informace o provozu sjezdovek a lyžařských vleků, sněhové podmínky, webové kamery 
  • lyžařský deník (absolvovanou denní trasu) lze jednoduše umístit na facebook
A to nejlepší nakonec. Kde že si můžeme aplikaci stáhnout? Zatím to nejde… Ale snad v průběhu října bychom se měli dočkat. Takže nezbývá než sledovat web a hledat Ski amadé Guide. 

(Visited 7 times, 1 visits today)