Lyžařští instruktoři si sešli v Tyrolsku

Na této významné a velkolepě pojaté akci samozřejmě nechyběli ani zástupci České republiky, stejně jako redakce SKI magazínu. Co jsme tedy na kongresu viděli?

Častým tématem letošního setkání ski instruktorů byly děti. To je pochopitelné, každý je chce mít na své straně, protože děti jsou budoucnost a investice do budování jejich vztahu k zimním sportům nás snad za pár let udrží při životě. Ovšem neméně zajímavý pohled na klientelu lyžařských středisek na kongresu odprezentoval šéf technické komise Austrian Association of Snowsport Instructors Peter Aubrunner. Bývalý ski instruktor, dnes manažer hotelového komplexu, posunul do popředí zájmu své hosty z kategorie 50 +. Poukázal na současný deficit v nabídce služeb modelovaných na tělo starší generaci, která se ukazuje jako mimořádně aktivní a, co si budeme namlouvat, solventní.

Češi k hvězdám nepatřili

Česká výprava složená ze zástupců APUL, ČSLŠ a Svazu lyžařů si z kongresu INTERSKI 2011 bezpochyby více přivezla, než by originálními nápady obšťastňovala zbytek světa. Český svaz lyžařských škol na akci odprezentoval svůj pohled na poměrně specifickou stiuaci, v níž se v Čechách nacházejí subjekty zabývající se výukou lyžařského potěru. Pojednání o tom, že tam, kde alpské země investují statisíce eur, si český instruktor může vystačit s pytlem primitivních rekvizit, by samo o sobě mohlo být tématem k živé diskusi. Předvedená prezentace ji ale pohříchu nevyvolala. Je to škoda, nebo jsme spíš rádi, že jsme letošním kongresem INTERSKI propluli bez povšimnutí? Za čtyři roky se snowsports instructors k diskusi sejdou v Argentině a tam z Evropy dost možná pocestují jen ti, co mají lyžařskému světu skutečně co říct. 

  • Více informací o mezinárodním kongresu INTERSKI 2011 přineseme v únorovém SKI magazínu
  • Více informací o Tyroslku na http://www.tyrolsko.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)