Máš dvě hodiny čas? Přijeď si do Zásady zatrénovat!

V malém lyžařském areálu Zásada nad Železným Brodem se schází parta lyžařů okolo Honzy Verla. Staví se obřáčky, někdy slalomy, taky se diskutuje o technice… Každý podle svého gusta. Není problém přijet, za hodinu nalítat deset jízd v brankách a zase zmizet. No problem, času je málo. Ale někdy se vyplatí zůstat déle a třeba si od Honzy půjčit závodní lyže. "Je to v rámci tréninku, nic za to neúčtuju. Zajímavé to je hlavně pro lidi, co ještě nemají s race lyžema zkušenosti. Dají si pár kopců a třeba zjistí, že ta delší lyže je stabilnější, že líp vede a že má něco do sebe," říká Honza Verl. Že má pravdu zjistíte hned jak s opravdovou obřačkou vlítnete do bran.

Kopec v Zásadě není moc dlouhý, možná pět set metrů, ale 15 – 18 branek na něj pro trénink GS napícháte. Má úvodní mírnou část a na konci je prudší, takže to není úplná nuda, co je ale nejdůležitější – nikomu tady nevadíte. Slalom se postaví pěkně podle vleku a zbytek sjezdovky je ještě pořád dostatečně široký na to, aby se sem vešli úplně všichni.

Honza Verl pořádá vedle tréniků v brankách taky worskhopy zaměřené na lyžařskou techniku a letos bude dokonce na programu i jeden zaměřený na výuku dětí. "Neučim děti, učim dospělé, jak mají svoje děti učit lyžovat," upřesnil informaci Honza. Potkat ho můžete I v dalších jizerskohorských areálech, třeba v Rokytnici nebo na Bouřňáku, kde také čas od času probíhá nějaký ten tématický workshop.

Pro mnohem více informací o aktivitách Honzy Verla a jeho přátel jděte na www.vl-ski.cz. Zájemci o trénink v bránách se tu vždycky včas dozvědí kdy a kde se bude tentokrát stavět (trénuje se ve všední dny ráno i večer) a také tu pochopitelně najdete termíny lyžařských VL-workshopů.

(Visited 5 times, 1 visits today)