Masters mistrovství Moravy a Slezska

Ale již pro sezonu 2013/14 bylo vše připraveno. Tým lidí z SK ANNABERG pro realizaci závodu, unikátní medaile a diplomy pro první mistry Moravy a Slezska. Nedostatek sněhu a celkově velmi mírná zima však „zajistily“, aby se závod neuskutečnil.

Letní období bylo využito pro další rozvoj SKI ARENY Vrbno. Byla zrealizována další etapa výstavby sportovního areálu podporovaného z fondů EU, v bezprostřední blízkosti cíle vyrostla krásná horská budova ANDĚLKA s restaurací a veškerým zázemím pro návštěvníky areálu a v prosinci 2014 byla do provozu uvedena bobová dráha. SKI ARENA tak dostala zcela novou kvalitu a na startu letošní zimy byla nachystána přivítat všechny zájemce o zimní sporty včetně účastníků mistrovského závodu masters. Vše záleželo na tom, zda bude sněžit, nebo alespoň mrznout, neboť sjezdovka je po celé délce 1 500 m vybavena moderním a výkonným systémem umělého zasněžování. 

Také začátek letošní zimy, zejména prosinec a  leden, však opět přinesl velkou nejistotu. Ještě 10 dnů před pořádáním masters závodů to vypadalo na opětovné odvolání. Pořadatelé z SK ANNABERG a majitel SKIARENY Vrbno pan Zdeněk Němec však věřili ve změnu počasí, podstoupili riziko neúspěchu, závod neodvolali a v plánovaném termínu jej zrealizovali. Udělali maximum proto, aby zajistili kvalitní tratě a do Vrbna pod Pradědem, nového a ještě ne tak známého střediska, dokázali na start závodu přilákat kolem 90 závodníků z Moravy, Slezska, Polska a Čech.

Již průběh prvního závodního dne – pátku 30. 1. 2014 – na nové FIS homologované sjezdovce s krásným názvem ANDĚLKA, délkou 1399 m a převýšením  285 m naznačil, že tato sjezdovka bude v budoucnu místem pro vrcholová setkání jak kategorií MASTERS, tak vhodným místem pro mládežnické soutěže. Závod v SG se jel na výborně vytyčené trati s 25 branami a 24 změnami směru. O stavbu trati se postaral trenér naší reprezentantky Martiny  Dubovské, rodák z Vrbna pod Pradědem, Tomáš Hvorecký . Závodilo se na novém, pomalém sněhu, přesto nejlepší čas 1:07,35 presentuje průměrnou rychlost 74,78 km/hod. Závodníci dosahovali max. rychlosti k 90 km/hod.

Historicky prvními mistry MORAVY a SLEZSKA MASTERS v disciplině super obří slalom se stali:

  • Kateřina Hořická – SK Olešnice – absolutní vítěz kategorie C
  • Jiří Drlík – SK ANNABERG – absolutní vítěz kategorie B
  • Zbyněk Bříza – ind. člen SL ČR- absolutní vítěz kategorie A

Vyhlašování vítězů bylo součástí krásného rautu u restaurace Andělka, který zajistil perfektní atmosféru pro výměnu pocitů a zážitků také pro ty, kteří nestanuli na nejvyšších stupních. Mistrovské medaile předal vítězům Jan Urban – manažer České unie sportu, patrona  Mistrovství Moravy a Slezska MASTERS. 

Průběh prvního závodu naznačil, že organizátoři závodu z SK ANNABERG pod vedením ředitele závodu pana Petra Drápaly juniora, velitele tratí Petra Drápali seniora a technického delegáta Jury Černého nenechali nic náhodě. Závod se vydařil na jedničku. Stejně kvalitně však byly připraveny a zrealizovány závody v točivých disciplinách – obřím slalomu a slalomu. Vše navíc umocnilo krásné, slunečné a opravdu zimní počasí.

Závody MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA 2015 se vydařily a daly seriozní základ pro tradici sjezdových závodů ve Vrbně pod Pradědem. Nový ski areál SKI ARENA VRBNO také ukázal své přednosti a krásy v plné míře. Odezvy všech účastníků jsou více než pozitivní a technický delegát závodu posléze dokonce naznačil, že v sezoně 2015/16 by mohla SKI ARENA VRBNO hostit Mistrovství ČR MASTERS. Zdá se, že vložené investice z EU do tohoto regionu pomalu plní svoje poslání. Po dokončení celého projektu by se Vrbno mohlo stát nesmazatelnou tečkou na mapě závodníků a lyžařských nadšenců nejen z celé ČR.

Do příští sezony je ještě daleko, ale už tento víkend – tj. 14. – 15. 2. 2015 se ve SKI ARENA Vrbno uskuteční Mistrovství MORAVY žákovských kategorií. Pořadatelé z SK ANNABEG a také majitel areálu  SKIARENA VRBNO včetně celého personálu doufají ve stejný úspěch a spokojenost všech účastníků tohoto závodu.

(Visited 3 times, 1 visits today)