Mistriní světa ve slalomu je Shiffrinová

Mikaela Shiffrinová 15. března oslaví teprve osmnácténarozeniny a je tedy nejmladší mistryní světa od roku 1985. Tehdy zvítězilajejí krajanka Diann Roffeová rovněž v 17 letech. Stříbrnou medaili vybojovalaRakušanka Michaela Kirchgasserová a měla z ní, stejně jako tisíce divákův cílovém prostoru lyžařského stadionu Planai, opravdu velkou radost.Kirchgasserová už si pomalu získala pověst vynikající závodnice se špatnoupsychikou, díky níž jí "velké výsledky" protékají mezi prsty. Kolikrát už"Kirchi" ztratila nadějně rozjetý závod… Stříbro ze sobotního slalomu, ale takézlato ze soutěže týmů, je tedy pro ni velkým zadostiučiněním.

Těžko hodnotit, zda byla Švédka Hansdotterová těsně pozávodě spokojená s bronzem, vždyť v prvním kole byla ze všechnejrychlejší. S odstupem času ale jistě bude medaili z mistrovstvísvěta hodnotit jako úspěch. Nedosáhly na ní tentokrát ani takové hvězdy jakoMaria Hoefl-Rieschová nebo Tina Maze.

Osmé místo Šárky Záhrobské je považované za potvrzení jejíhonávratu mezi slalomářskou elitu. Zrodilo se po tom, co Záhrobskou zdobí pocelou její kariéru – tedy po dvou kvalitních a hlavně vyrovnaných jízdách.Znovu by mohlo platit, že standard Šárky Záhrobské leží obdivuhodně vysoko.

(Visited 4 times, 1 visits today)