Nejen Zásada už se připravuje na závodníky masters

Hned na několika místech, někdy v kanceláři lyžařského areálu, jindy spíš v lyžárně nebo v hospodě, se v těchto dnech plánují zajímavé věci, o nichž by měl mít správný master alespoň tušení. 

Tradičně s chutí se na zimu chystají v jizerskohorském areálu Zásada. Malý lyžařský areál u Jablonce nad Nisou není pro typické rekreační lyžaře sčítající nalyžované kilometry extra velkým lákadlem, nicméně právě tato skutečnost ho dělá o to zajímavějším pro nás, co chceme trénovat v brankách. Mnozí už vědí, že se na lyžařských diskuzních fórech v průběhu závodní sezony do Zásady pod vedením Honzy Verla operativně svolávají veřejné tréninky a tato praxe by letos měla být výrazněji podpořena také samotným zásadským skiareálem. K dispozici bude veškeré vybavení ke stavbě tréninkových tratí slalomu a obřího slalomu, a to jak pro závodní oddíly, tak i pro skupiny hobby lyžařů. Na vyžádání bude možné zajistit asistenci při stavbě trati, ale formou odborného poradenství také při samotném tréninku. V permanentním provozu bude v Zásadě stacionární videokamera snímající vaše tréninkové jízdy, což přímo vybízí k jejich promítnutí a následné konzultaci techniky v restauraci pod kopcem i s možností porovnávání dosažených časů. A nebo si záznam v případě zájmu odvezete s sebou a naložíte s ním, jak uznáte za vhodné.

V Rokytnici se něco chystá 

Sjezdovka v Zásadě měří 500 m a převýšení má cca 100 m, přitom ale disponuje hned třemi změnami sklonu. Dojezd má hezky do roviny a obsluhována je svižnou pomou, na níž se jenom málokdy čeká delší dobu, než po obřáčku potřebujete k vydýchání. Dá se tedy říct, že je to slušný tréninkový kopec, který svým zázemím a materiálním vybavením speciálně pro masters závodníky nabývá na hodnotě.

Kladný vztah k závodění a konec konců úzké vazby na lyžařský oddíl byly vždy patrné také v Rokytnici nad Jizerou. Z velké části se tak děje zásluhou předsedy LK Spartak Rokytnice nad Jizerou Jiřího Jirmana, který je stále aktivním závodníkem a mimo jiné několikanásobným mistrem ČR kategorií Masters. Také v Rokytnici by podle našich informací letos mohly být učiněny další vstřícné kroky směrem k podpoře amatérského závodění. Rokytnice nad Jizerou je jedním z nejnavštěvovanějších lyžařských areálů v Čechách, lyžaři-turisté jsou zde zásadním zdrojem příjmů a jistě se nedá očekávat, že by je vedení areálu chtělo příliš často omezovat předháňkami zkrachovalých závodníků. Na druhou stranu dobrá vůle, jak už bylo naznačeno, v Rokytnici je a snad si nebudeme nemístně fandit, když budeme jistý komerční potenciál spatřovat třeba i v masters závodnících, kteří by na pěkném kopci tu a tam rádi potrénovali. Nechme se tedy překvapit, co pro nás i v Rokytnici vymyslí, vše budeme bedlivě sledovat.

Nejčerstvější informace o trénování v Zásadě i Rokytnici v průběhu zimy sledujte na: 

(Visited 1 times, 1 visits today)