Noční Sprinty vyhrál Bartoň, Kožíšek druhý

Dost možná to byla absolutní česká premiéra. Noční sprinterský závod pro širokou veřejnost otevřený všem od profesionálů po hobíky letos odstartoval tradiční seriál unikátních závodů v běhu na lyžích pořádaný pod hlavičkou odborného lyžařského časopisu, SKImagazín TOUR. Prakticky všichni naši nejlepší sprinteři bok po boku s rekreačními lyžaři a mladými nadějemi z TJ Dukly Liberec, tak právě tak vypadalo startovní pole zhruba sedm set metrů dlouhého závodu, jehož koridor byl vytyčen stovkami svíček a loučí. 
A již od prvních kvalifikačních jízd bylo jasné, že na ideálně připravené, tvrdé trati bude k vidění parádní lyžařské galapředstavení. Do finálových jízd se nakonec probojovalo osm žen a dvaatřicet mužů, kteří si to rozdali v klasickém play-off systému se dvěma postupujícími v každé z rozjížděk. Díky tomu, že sprintů se mohli zúčastnit závodníci opravdu rozdílné výkonnosti, byly již od začátku vypsány dvě kategorie: profi a hobby, jejichž členové ale závodili pospolu a dodatečně došlo k dopočítání výsledků. “Chtěli jsme tím každému umožnit postavit se na start vedle našich nejlepších borců a zažít, jaké to je, když se do toho těsně vedle vás opře třeba dvojnásobný bronzový medailista z Mistrovství světa. A právě sprinty, rozjížďky po čtyřech jsou k tomuto z hlediska zážitku ideální. I když stejná pravidla platí ve všech našich závodech,” upozorňuje na jednu z devíz podniků SKImagazín TOUR jejich organizátor Jan Klouček. 

Takové schéma ovšem nijak nezmění absolutní výsledky závodu, o čemž se bylo možné přesvědčit právě v Bedřichově. Trojice reprezentantů, stejně jako nejlepší žena ve startovním poli Petra Hynčicová, si bez jakýchkoliv problémů zajistili účast ve finále. To se pak v mužském podání proměnilo v reprezentační exhibici, kterou s přehledem ovládl Honza Bartoň. V hobby kategorii se v play-off dostala nejdále trojice Jakub Jirkův, Jiří Motejl a Alexej Tomeš, kteří skončili ve čtvrtfinále.

  • Výsledky, informace a přihlášky na další závody SKImagazín TOUR na http://tour.skimagazin.cz

Výsledky SKImagazín Noční Sprint

Muži (profi): 1. Bartoň Jan 1:28,19, 2. Kožíšek Dušan -3,2, 3. Máka Daniel -4,3
Ženy (profi): 1. Hynčicová Petra 1:47,00, 2. Kocumová Zuzana -1,5, 3. Bícová Karolína -1,6
Muži (hobby): 1. Jirkův Jakub, 2. Motejl Jiří, 3. Alexej Tomeš
Ženy (hobby): 1. Balounová Jana, 2. Luxemburková Kateřina, 3. Šibravová Eliška

Foto: Ota Mrákota / SKI magazín 

(Visited 3 times, 1 visits today)