Novák se stal posilou Patria Direct ski teamu

„Mým vrcholem bude Jizerská 50 a pak se poprvé v životě také vydám na Vasův běh,“ říká 29letý účastník letošního mistrovství světa v Oslu, kde nastoupil do tří závodů. „Jsme rádi, že se Petr bude letos soustředit pouze na dálkové běhy a „nerozptylovat se“ reprezentací. Domnívám se, že tím jeho šance na úspěšnou laufařskou sezónou vzrostly. Náš původní záměr byl doplnit Standu o dalšího profi běžce. Využili jsme tedy toho, že byl Petr volný, ačkoliv jsme původně zvažovali i jiné alternativy včetně té, že se nakonec s nikým dalším nedohodneme. Od této silné dvojky mimo jiné očekáváme, že budeme bojovat o přední místa série Ski Classics i v pořadí týmů.“ uvedl Martin Kodýdek, obchodní ředitel Patria Direct a manažer týmu. 

Novák jezdil v týmu předminulou sezonu, kde se spolu s Řezáčem marně pokoušeli o nominaci do olympijského týmu pro Vancouver. On sám tehdy dojel 23. na klasické patnáctce v Otepää. Poté se vrátil do reprezentace, ale nedosáhl na body ve světovém poháru. „Čekal jsem přesto nabídku od národního týmu nebo Dukly, bohužel nepřišla a z toho jsem byl trošku v rozpacích. Teď v týmu Patria Direct se mi nabízejí nové možnosti, laufy mám rád, těším se,“ dodává. Do budoucna však nevzdává ani boj o reprezentační kombinézu pro olympiádu v Soči 2014. Novák plánuje objet téměř kompletní program Ski Classic. Vynechá pouze König Ludwig lauf kvůli závěrečné přípravě ve vysokých horách před Vasaloppetem. K tomu pojede bruslařskou La Sgambedu a Dolomitenlauf. Tam byl už dvakrát v desítce, sedmý v roce 2008 a pátý o dva roky později. „Uvidím, co se mnou přece jen dlouhodobě odlišná zátěž udělá,“ vysvětluje.

Božidarský tréninkový samotář čerpá z rad otce, trenéra. V srpnu už vyhrál australský Kangaroo Hoppet, součást série Worldloppet. A cíle? „Konkurence bude nabitější, celkové umístění v seriálu do desítky by bylo úspěchem,“ tvrdí. Na dlouhé běhy se v sezoně bez mistrovství světa i olympiády chystá řada předních běžců v čele s Petterem Northugem i Lukášem Bauerem. Celou sezonu v rakouském laufařském týmu Spinfit Ramsau absolvuje také Martin Koukal. „Vítám posilu v týmu. Můžeme si pomoci na trati vepředu ve skupince, ale i v zázemí před závody,“ říká Stanislav Řezáč. „Respektuju Standu jako jedničku, to je jasné. Doufám, že si můžeme vzájemně pomoct,“ dodává Novák. Jako servisman mu pomůže zkušený laufař Ladislav Knápek. On sám zůstává na fischerech, Řezáč pokračuje na madshusech. 

(Visited 1 times, 1 visits today)