Nově v areálech 16/17: Klínovec prodloužil Turistickou

Dlouhodobým záměrem Skiareálu Klínovec je rozšíření stávajících sjezdovek tak, aby lyžaři měli více prostoru a cítili se komfortněji. Jako první se podařilo získat povolení pro prodloužení modré sjezdovky Turistická.

V návaznosti na to také bylo provedeno rozšíření problémové části sjezdovky Přemostěná pod mostem přes komunikaci, včetně posílení systému zasněžení nové části sjezdovky. Díky této několikamiliónové investici se výrazně zlepšilo napojení sjezdovky Turistická na lanovku SUZUKI, takže daná část areálu se stává pro všechny návštěvníky mnohem atraktivnější.

Čtyři lanovky a už 18 km sjezdovek

Již tradičně nabídne Skiareál Klínovec v zimě skvělé podmínky pro všechny fanoušky zimních sportů a to například díky lanovce Prima Express, která obsluhuje na české poměry unikátní sjezdovku Jáchymovská, která je dlouhá téměř tři kilometry a nabízí 500 metrů převýšení. Celkem najdou lyžaři v areálu 18 km sjezdových tratí všech obtížností, které jsou obsluhovány 4 lanovkami, z nichž CineStar Express a Prima Express jsou naprostou špičkou v oblasti lanových drah, a sedm vleků.

Lyžaři mohou také využít jedinéčné přeshraniční spolupráce na českých horách a to InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec, který na jeden skipas nabízí 33 km sjezdovek, 7 lanovek a 9 vleků. Skiareál Klínovec je propojen se areálem na Fichtelbergu pravidelnou skibusovou dopravou, která v hodinových intervalech přepraví lyžaře zdarma.

Ceny skipasů zůstávají na loňské úrovni

Ve Skiareálu Klínovec najdou návštěvníci vše, co potřebují ke skvělé zimní dovolené. U Prima Expressu se nachází nová lyžařské škola s certifikovanými instruktory, půjčovna vybavení a servis, a také dětský koutek. Součástí lyžařské školy je také dětský park, který je vhodný pro děti všeho věku, které se chtějí naučit lyžovat, či pouze vylepšit svojí techniku.

  • Na letošní sezónu ve Skiareálu Klínovec zůstává ceník z minulého roku, ceny se nezmění, takže například jednodenní permanentka bude stále stát 680 Kč a pro registrované návštěvníky 650 Kč.
(Visited 7 times, 1 visits today)