Nové videospoty lákají do Krkonoš

V nejvyšších českých horách lze celoročně prožít hezký čas v přírodě Krkonošského národního parku i podhůří. Jsou tu hory, skály, údolí, louky, řeky, přehrady, hezká městečka a spousta možností, jak se zabavit, poznávat historii a tradice nebo sportovat. Ale jak všechna tato zajímavá témata představit v omezeném čase? To nebyl jednoduchý úkol.

V rámci třicetivteřinového sportu, což je opravdu velmi krátká stopáž, bylo třeba tak široký rozsah nabídky „spoutat“ a žánrově srozumitelným způsobem zpracovat jako nabídku divákovi, který Krkonoše zatím nezná. Ten by se měl po shlédnutí rozhodnout, že právě Krkonoše jsou tím pravým cílem k návštěvě.

Dá se říci, že se zpracování panu Pavlu Sadílkovi, autorovi dvou třicetivteřinových videospotů, hezky podařilo. Jako základní osnovu stanovil motiv léto a zima. Ústřední postavou je Krakonoš. Obě roční období režijně rozpracoval do velmi krátkých sekvencí, které mají své hlavní motivační tituly. Na ně je navázána obrazová fotodokumentace. Krátké pohybové sekvence střídají panoramatické záběry na krásnou krajinu a její přírodu.

Léto na kolech, zima na lyžích

Pod létem si můžete představit turistiku, cykloturistiku a záběry na Sněžku, romantické prožitky a třpytící se průzračnou vodu, upoutávku na tradice a sportovní aktivity.

Zimní téma představuje tradiční výrobu foukaných skleněných perel, čas k relaxaci, ale i k zážitkům a především sportování na sněhu.

K dokončenému dílku manažerka Krkonoš – svazku měst a obcí Miroslava Chaloupská doplnila: „Videospoty jsou propagací pro ty, kteří Krkonoše neznají. Jsou ke shlédnutí především na webových stránkách www.krkonose.eu, na našem facebooku, ale i na youtube. Samozřejmě je budeme promítat na veletrzích cestovního ruchu, promo akcích a dalších prezentacích. Videospoty daly autorovi hodně práce, ale stálo to za to. Jsou povedené. Věřím, že diváky přesvědčí a právě Krkonoše si vyberou ke své dovolené.“

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)