Novinky u SIDASu: Black Project

Cesta za dokonalou lyžařskou botou začíná výběrem skeletu.V nabídce je hned pět modelů, jež jsou sice designově vyvedenév barvách SIDAS Black Project, tedy černé, nicméně ve čtyřech případech sejedná o skelety z produkce Salomon (CX MAX, CX PRO, X3 a Impact) a jednouo botu Head (Vector). Všech pět modelů je samozřejmě určeno spíš dobrým avýborným lyžařům, protože právě lyžaře z této výkonnostní úrovně by BlackProject měl oslovovat.

Další krokem je pak výběr správné vnitřní botičky. SIDASnabízí hned čtyři verze tepelně tvarovatelných vnitřních botiček, které lzepomocí horkovzdušné trouby nahřát a natvarovat dle nohy zákazníka. Tyto botičkypředstavují tu správnou rovnováhu mezi výkonem a pohodlím. Najdeme mezi nimidokonce i model Central Overlap, což je dnes už skoro zapomenutá botičkas důmyslným překrytím materiálů namísto jazyku – řešení poněkud nezvyklé,ale rozhodně ne špatné! Botičky se liší výškou, tloušťkou a tuhostí, takže vevýsledku také mírou komfortu a výkonnosti.

Pro ještě lepší fit najdete v nabídce firmy SIDAS také třimodely vypěňovacích botiček, které lze pomocí dvousložkové PU pěny vypěnitpřesně dle nohy zákazníka a požadavků na tuhost. Pro dokonalé obepnutí kolemnohy jsou botičky vybaveny šněrováním.

Posledním střípkem mozaiky jménem skvěle padnoucí lyžařskábota jsou vložky. Nicméně ve výrobnímprocesu celé na míru dělané boty jsou vložky vlastně na prvním místě. Ty totižukládají a podepírají chodidlo zespodu od základu jako první a jak je známo anipěkný dům bez kvalitních základů nic nevydrží.

SIDAS má v nabídce čtyři ucelené řady vložek, a topředtvarované Universal a 3Feet, které se vybírají podle typu klenby chodidla,dále řadu Flashfit s možností 75% dotvarování a nakonec řadu Custom, čožjsou ploché polotovary vložek určené k 100% tvarování na míru.

Cena maximálně individualizovaných lyžařských bot sepohybuje okolo 18.000,- Kč, což je model s vypěňovací vnitřní botičkou a100% natvarovanou vložkou na míru. To je srovnatelné s rakouským Strolzem.Už za 12.800,- Kč ale můžete mít model s tepelně tvarovatelnou vnitřníbotičkou a vložkou vybranou podle typu klenby. Není to málo peněz, aleperfektně padnoucí sportovní lyžáky, ty jsou přece k nezaplacení!

(Visited 8 times, 1 visits today)