Nývltová byla v semifinále, Bauer ve sprintu neprošel

Z mužů ji málem napodobil Martin Jakš. Tomu však unikl postup do semifinále o jedinou desetinu vteřiny… Skončil šestnáctý a stejná příčka mu patří i celkově. Na zítřejší se stíhačku se může chystat společně s Italem Di Centou a Němcem Filbrichem, kteří jsou vyrazí blízko něho díky průběžném pořadí. Lukáš Bauer podle očekávání ve sprintu nebodoval. „Lyžovalo se mi před startem výborně a docela jsem si věřil. Nemám pocit, že bych udělal na trati nějakou chybu, ale holt se musím smířit s tím, že ostatní jsou ve sprintu rychlejší,“ komentoval na svém twittru 47. místo.
Nývltová se strachovala o postup. „Kvalifikace je vždycky problém, tentokrát jsem měla štěstí, jak mívám jindy smůlu Sama se snažím možná až moc rychle, ale technicky to kazím,“ řekla. Pak však přišla její chvíle v první rozjížďce. „Nešla jsem do toho s tím, že by byla naděje. Ale do kopců jsem měla navrch, stačila jsem těm nejlepším, co tu jsou. Z kopce jsem trošku ztrácela, proto pak neměla na Kristoffersenovou a dojela čtvrtá.“ Zato v semifinále cítila šanci. „Tam jsem byla trošku naštvaná. Možná jsem šla moc brzy dopředu, ale lyže mi jely líp než Randallové. Z kopce šly ale zase Němkám a Norkám líp. Nechala jsem se trošku vystrčit a ve finiši to pak už nešlo. Jen překvapila Němka Herrmannová, ta se vytáhla zezadu, měla úplně fantastické lyže.“
Bauer víc vyhlíží k zítřku. „Pořadatelé zkrátili kvůli nedostatku sněhu v Cortině trať a startovat se má ze čtvrtého kilometru. Ale i tak musím jet excelentně a těším se. Už jsme se domlouvali na spolupráci s Francouzem Manificatem (ten je o tři vteřinky před ním šestý, za ním je dalších sedm vteřin další z favoritů Švéd Hellner, pozn. red). Je to jeden z nejlepších parťáků a je dobře, že to takhle vyšlo. Budeme se snažit ukrajovat čas první trojice. To je hlavní cíl etapy, o samotné umístění tolik nejde,“ dodal Bauer.  Na třetího Rusa Legkova ztrácí 1:10,4 minuty. Nývltová má z 15 km docela respekt. „Bude to dlouhý, ale teď si odpočinu a půjdu na masáž, Richard Jisl se tu o mě výborně stará,“ chystá se.
Mezi ženami srovnala vzájemné souboje na 3:3 Norka Björgenová, která ztrácí jen čtyři vteřiny na Polku Kowalczykovou. Mezi muži udržel vedení Švýcar Cologna. Ve finiši však o pár centimetrů vykoplou holení předstihl Rus Morilova pyšného vládce Nora Northuga.
(Visited 1 times, 1 visits today)