O víkendu se definitivně zastaví čtvrtá nejstarší lanovka v Česku z Jáchymova na Klínovec

Lanovka, která spojuje okraj města Jáchymov s nejvyšší horou Krušných hor od roku 1965, ukončí definitivně svůj provoz právě o tomto, posledním, listopadovém víkendu roku 2014. Již historický kus ustoupuje nové bublinové čtyřsedačce, kterou se začátkem letošní lyžařské sezony uvede do provozu Skiareál Klínovec.

Více než desetinásobná kapacita nové lanové dráhy a zcela nová sjezdovka promění doposud málo využívanou, jižní stranu kopce v plnohodnotné lyžařské centrum a ještě výrazně vylepší nabídku největšího krušnohorského areálu. Kdo na rozvoj tvrdě doplatí je právě čtvrtá nejstarší lanová dráha v Česku, typ SL-1 z dílny chrudimské Transporty. "Bylo by hezké, kdyby stará lanovka zůstala jako památka na časy dávno minulé. Ale minimální náklady na její údržbu se pohybují kolem 300 tisíc korun ročně. A skiareál ji nebude potřebovat," zdůvodnil již v loňském roce pro ČTK ukončení jejího provozu jáchymovský starosta Bronislava Grulich. 

  • Více o proměně Klínovce, budování nové lanovky, sjezdovky i pár slov o této veteránce si budete moci přečíst v listopadovém SKI magazínu, který vychází již za týden! 
(Visited 10 times, 1 visits today)